جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

آسمان قصرشیرین غبارآلود شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آسمان قصرشیرین غبارآلود شد

آسمان قصرشیرین غبارآلودشد

ورود یک توده هوای غبارآلود که بامداد امروز شنبه قصرشیرین را فرا گرفته، موجب آلودگی و کاهش دید افقی در این شهرستان مرزی شده است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میزان دید افقی ناشی از گرد و غبار امروز در این شهرستان مرزی هم اکنون چهارهزار متر است که شش هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم که 10 هزار متر است کمتر می باشد.

حیدر چوپانی افزود: دمای فعلی هوای قصرشیرین 38 درجه سلسیوس بالای صفر است و بیشینه دمای هوای امروز قصرشیرین به 43 درجه سلسیوس بالای صفر می رسد.
وی اظهار کرد: پیش بینی می شود که تا روز دوشنبه هفته جاری شاهد آسمانی غبارآلود برای شهرستان قصرشیرین باشیم که در این مدت غبار در برخی ساعات بصورت رقیق در آسمان وجود دارد.
چوپانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان 87 روز درگیر غبار بوده که در فروردین 9، اردیبهشت 15، خرداد 22، تیر17 روز، در مرداد 13 و در شهریور ماه جاری نیز 11 روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بوده است.
گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابانهای عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده کرده است.
طبق توصیه های پزشکان شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
شهرستان قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.