سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اصلاح "قطار شهری" بزرگترین خدمت دولت به کرمانشاه بود - نمایش محتوای خبر

 

 

اصلاح "قطار شهری" بزرگترین خدمت دولت به کرمانشاه بود

اصلاح "قطار شهری" بزرگترین خدمت دولت به کرمانشاه بود

شهردار کرمانشاه گفت: اصلاح پروژه قطار شهری کرمانشاه بزرگترین خدمت این دولت به شهر و حتی استان کرمانشاه بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی در گردهمایی شهرداران استان کرمانشاه که امروز (23 دی) برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه اظهار کرد: این پروژه اکنون صاحب تونل دسترسی شده و به زودی اجرای تونل اصلی آن نیز آغاز خواهد شد.

وی از محدودیت مالی که این پروژه با آن مواجه است یاد کرد و افزود: همین روند باعث شده سرعت پروژه قطار شهری آنطور که حقش است، نباشد.

شهردار کرمانشاه از در نظر گرفتن راه‌هایی برای تامین اعتبار این پروژه خبر داد و تاکید کرد: قرارداد 350 میلیارد تومانی با بانک شهر برای پوشش مالی پروژه بسته‌ایم.

به گفته این مسئول، حدود 70 درصد قرارداد پیمانکار این پروژه تهاتری است و از طریق املاک تامین می‌شود و 30 درصد آن نقدی است. رضایی معتقد است، پروزه قطارشهری اولین پروژه‌ای بود که قراردادهای مختلف از این تیپ را وارد شهر کرمانشاه کرد و در گذشته چنین قراردادهایی نداشتیم.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: این پروژه اکنون در مسیر صحیح اجرا قرار دارد و کرمانشاه به چنین سیستم انبوه‌بری به شدت نیاز داشت.

وی از سرمایه‌گذاری بزرگ 1800 میلیارد تومانی در پروژه قطار شهری هم یاد کرد و ادامه داد: این پروژه ابتدا قرار بود به صورت "منوریل" اجرا شود که اصلاح آن بزرگترین خدمت این دولت به شهر و حتی استان کرمانشاه بود که باعث شده این سرمایه‌گذاری بزرگ به مسیر اشتباه نرود.