سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اصلاح و تربیت مجرمان ضامن تامین امنیت اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اصلاح و تربیت مجرمان ضامن تامین امنیت اجتماعی است

اصلاح و تربیت مجرمان ضامن تامین امنیت اجتماعی است

مدیرکل زندان های کرمانشاه تاثیر اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: اصلاح وتربیت مجرمان عامل مهمی در تامین امنیت جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، منصور بیگلری در نشست هماهنگی مسئولان و کارکنان فرهنگی و تربیتی زندان های استان خاطرنشان کرد: اجرای فرآیندهای فرهنگی وتربیتی در زندان ها ضرورت و اولویت اصلی سازمان زندانها واقدامات تامینی وتربیتی است.

وی یاد آور شد: اعتقاد ما انجام کار فرهنگی و آموزشی مستمر در زندان هاست و تحقق این رویکرد مهم باعث توانمندسازی زندانیان و درنتیجه کاهش وقوع جرم خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به نقش محوری اشاعه فرهنگ دین مبین اسلام در بین آحاد مختلف جامعه افزود: تلاش برای تربیت اسلامی مجرمان و بیان احکام اسلامی وتعالیم قرآنی در زندان ها ضامن تامین امنیت در جامعه است.

بیگلری تصریح کرد: کلام خداوند سبحان که از طریق آیات قرآن کریم نازل شده نوری است که قلب همه انسان به خصوص بزهکاران و به خطا رفتگان جامعه را روشن نموده و از بروز کج رفتاری اجتماعی جلوگیری می کند.

عضو شورای قضایی استان کرمانشاه به اهمیت طرح حبل المتین ویژه حفظ قرآن مددجویان که با همکاری رئیس کل دادگستری کرمانشاه در زندان های استان اجرایی شده اشاره کرد و آثار معنوی انس وهم نشینی با قرآن کریم را مورد تاکید قرار داد

 مدیرکل زندان های کرمانشاه در ادامه با تبیین آیاتی از قرآن کریم و روایات اسلامی رفع گرفتاری زندانیان و کمک به خانواده محروم آنان را تکلیف مهم دست اندرکاران زندان ها توصیف و اظهارکرد: اغلب زندانیان در بدو ورود به زندان و مراکز تامینی و تربیتی با مبانی اعتقادی و دینی آشنایی لازم را نداشته و آموزش احکام اسلامی و دیگر مهارت های اساسی زندگی، توام با نظارت و کنترل رفتار آنان روند انجام فعالیت های اصلاحی و تربیتی را سرعت می بخشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اصلاح وتربیت زندانیان رکن مهم برنامه های زندانبانی اسلامی است، خواستار تلاش موثر همه کارکنان زندان ها برای آموزش، آگاه سازی و کمک به بازگشت سعادتمندانه زندانیان به کانون اجتماع شد