سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

اضافه شدن 500 هکتار باغ مدرن به باغات استان کرمانشاه تا پایان امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

اضافه شدن 500 هکتار باغ مدرن به باغات استان کرمانشاه تا پایان امسال

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از اضافه شدن 500 هکتار باغ مدرن به مجموعه باغات استان تا پایان امسال خبر داد.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سطح باغات مدرن موجود در استان را حدود 500 هکتار اعلام و اظهار کرد: تا پایان امسال 500 هکتار دیگر به مجموعه باغات مدرن استان اضافه خواهد شد و سطح باغات مدرن استان دو برابر شده و به مرز هزار هکتار خواهد رسید.

زارعی باغات مدرن استان را شامل باغات سیب، انگور، خرما و مرکبات عنوان کرد و افزود: در باغات جدیدی که تا پایان سال به مجموع باغات استان اضافه خواهد شد برخی گونه‌های رویشی به و گلابی نیز وجود دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در ایجاد باغات مدرن تمامی تمهیدات فنی دیده می‌شود، افزود: این باغات به سیستم‌های آبیاری مدرن مجهز می‌شوند و لذا می‌توانند در استفاده بهینه از آب اثرگذار باشند.

به گفته زارعی در باغات مدرن استفاده از منابع آبی با تولید بیشتری همراه خواهد بود. وی در ادامه میزان تولیدات باغات مدرن را هم بالا دانست و افزود: باغات مدرن نسبت به باغات سنتی افزایش دو تا سه برابری محصول خواهند داشت. زارعی هزینه احداث یک هکتار باغ مدرن را حدود 35 میلیون تومان اعلام کرد.

زارعی با بیان اینکه مجموعه جهاد کشاورزی توسعه باغات مدرن را در استان در برنامه دارد، اظهار کرد: سال آینده حدود هزار هکتار باغ مدرن دیگر در استان ایجاد می شود. مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه سطح کل باغات استان را 42 هزار و 937 هکتار اعلام کرد و افزود: سالانه به طور متوسط 250 هزار تن انواع محصولات باغی در استان کرمانشاه تولید می‌شود.