سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اعتبارات دولتی پاسخگوی پروژه‌های نیمه تمام نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات دولتی پاسخگوی پروژه‌های نیمه تمام نیست

اعتبارات دولتی پاسخگوی پروژه‌های نیمه تمام نیست

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی به هیچ عنوان پاسخگوی پروژه‌های نیمه تمام نیست، بر لزوم فعال و پرنگ‌تر شدن بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه اشتغال را اولویت اول شهرستان کرمانشاه برشمرد و تاکید کرد: دغدغه اصلی ما در شهرستان کرمانشاه حل مشکل اشتغال است. رنجبر از ادارات و نهادهای حوزه شهرستان کرمانشاه خواست، عملکرد خود در رابطه با اشتغال را به صورت مکتوب در اختیار فرمانداری قرار دهند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه از مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از مهمترین مشکلات شهرستان کرمانشاه یاد کرد و افزود: باید تسهیلات خاصی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و کم برخوردار همچون معافیت مالیاتی، عوارضی و یا تسهیلات زیر ساختی در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی به هیچ عنوان پاسخگوی پروژه‌های نیمه تمام نیست، گفت: به دلیل کمبود نقدینگی و تنگناهای مالی باید بخش خصوصی فعال و پررنگ شود که با قائل شدن تسهیلات و امتیازاتی برای سرمایه‌گذاران باید در این راستا گام برداشته شود . رنجبر در ادامه با اشاره به کم بودن میزان بارش‌های رخ داده در پاییز و زمستان امسال اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود مشکلات حادی را در حوزه آب در شهرستان داشته باشیم.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: برای مدیریت منابع آبی در تلاشیم تا از هم اکنون مصرف آب را در برخی از ساعات روز کاهش داده تا در فصل تابستان با مشکلات حادی در زمینه تامین آب مواجه نشویم. رنجبربا اشاره به تشکیل یک اتاق فکر در زمینه مدیریت بحران آب گفت: پیش‌بینی های خوبی در زمینه مدیریت آب شرب شهری، روستایی و صنعتی در شهرستان در حال انجام است.

فرماندار کرمانشاه در ادامه به تبلیغات زودهنگام برخی از کاندیداهای شورای شهر و روستا اشاره کرد و افزود: با هرگونه تخلف در این خصوص برخورد خواهد شد. رنجبر با تاکید بر اینکه کاندیداها باید از تبلیغات زودهنگام خودداری کنند، اظهار کرد: تخلفات تبلیغاتی در بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستا اثرگذار خواهد بود.

رنجبر سپس خواستار استفاده مدیران شهرستان کرمانشاه از ظرفیت نمایندگان مجلس در راستای جذب اعتبارات در حوزه‌های مختلف شد و همه مدیران را موظف کرد تا پیگیری جدی نسبت به جذب اعتبارات داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، دهه فجر را دهه گرامیداشت ارزش‌ها برشمرد و ادامه داد: مراسم دهه فجر باید ویژه برگزار شود.

رنجبر در ادامه اشاره ای هم به برآورد اولیه طرح‌ها و پروژه های افتتاحی در ایام دهه فجر داشت و افزود: بر اساس برآوردهای اولیه نزدیک 145 طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و اشتغال زایی آماده افتتاح است. رنجبر اعتبار هزینه شده برای بهره‌برداری از این طرح‌ها را 140 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: همچنین 65 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اجرایی شدن این طرح‌ها اختصاص پیدا کرده است. رنجبر افزود: این طرح‌ها منجر به ایجاد نزدیک به 500 فرصت شغلی در استان خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه گازرسانی به 64 روستای حوزه شهرستان کرمانشاه، افتتاح چندین سالن ورزشی، مجتمع‌های آبرسانی، فضاهای آموزشی و... را از جمله طرح های افتتاحی در ایام دهه فجر امسال برشمرد.

مجید نوری معاون جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز در ادامه این نشست با اشاره به اجرای طرح خانواده آماده در مخاطرات (خادم) در کرمانشاه به صورت پایلوت اظهار کرد: حدود دو هزار نفر بصورت مستقیم برای اجرای این طرح انتخاب شده‌اند.

نوری افزود: در این طرح با مراجعه خانه به خانه نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر به درب منازل آموزش‌های لازم در خصوص نحوه برخورد با بلایای طبیعی پناهگیری، خروج اضطراری و ... به سرپرست خانوارها داده می‌شود.