رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

اعتبار10 میلیارد ریالی معبد آناهیتا کنگاور برگشت خورد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبار10 میلیارد ریالی معبد آناهیتا کنگاور برگشت خورد

اعتبار معبد آناهیتا کنگاور برگشت خورد

فرماندارکنگاورگفت:اعتبار10 میلیارد ریالی برای بازسازی وساماندهی معبدآناهیتا کنگاوربرگشت خورد.

به گزارش ایرنا شریف خسروی روز پنجشنبه در نشست بررسی پروژه های عمرانی کنگاور افزود: این مبلغ سال گذشته در کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگاور با حضور استاندار کرمانشاه به تصویب رسید.


وی با اشاره به اهمیت معبد آناهیتای کنگاور و بازدید سالانه هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی از این معبد و از سویی

با توجه به اینکه این معبد در مرکز شهر و در ورودی استان قرارداد بازسازی و ساماندهی آن از سوی مسوولان میراث فرهنگی ضروری است.

وی افزود: مسوولان میراث فرهنگی استان کرمانشاه در این خصوص توضیحات و توجیهات قاتع کننده ای نداشتند اما برای برآورده کردن خواسته های مردم در این حوزه و جبران کم توجهی ها به معبد آناهیتا، امسال نیز مبلغ 10 میلیارد ریال از منابع شهرستانی برای ساماندهی و بازسازی این معبد اختصاص داده شد.

وی اظهار امیدواری کرد اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه مانع از تکرار وضعیت سال گذشت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه انسانیت و امانت داری مرز نمی شناسد افزود: مدیرانی که مسوولیت پذیرفته اند باید با حفظ امانت داری مسوولیت های خطیر خود را در جهت رشد، توسعه و پیشرفت شهرستان به پایان برسانند.

وی با اشاره به اینکه میزان بهره وری از منابع پایین و در عین حال هدر رفت و پرت شدن منابع زیاد است گفت: مدیران با اراده و تعصب نسبت به شهرستان از هدر رفت منابع جلوگیری کرده و میزان بهره وری را افزایش دهند.

فرماندار کنگاور تاکید کرد: طرح توسعه روستایی به منظور جلوگیری از مهاجرت روستاییان و تداوم زندگی ساکنان این مناطق از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است که با جدیت دنبال می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: اطلاع رسانی و شفاف سازی محل پروژه ها، اعلام ارقام اعتبارات و ارائه نقشه های ساخت و ساز به مردم، موجب دلگرمی آنها به چهره درخشان نظام جمهوری اسلامی می شود.

کنگاور با جمعیتی افزون بر 82 هزار نفر در ورودی و شرق استان کرمانشاه واقع شده است که هم اکنون هفت پروژه روستایی در این شهرستان در حال انجام است.