سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اعتقاد به ارزش های اسلامی عامل موفقیت در جنگ بود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتقاد به ارزش های اسلامی عامل موفقیت در جنگ بود

اعتقاد به ارزش های اسلامی عامل موفقیت درجنگ بود

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور گفت: روحیه توکل به خدا و اعتقاد به ارزشهای اسلامی عامل موفقیت ما در جنگ تحمیلی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته دفاع مقدس پیش از ظهر امروز مراسمی با عنوان «دفاع مقدس و نقش آن بر اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی» با حضور سردار محمد نظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور، امیر منوچهر کاظمی فرمانده قرارگاه مقدم ارتش غرب کشور، پروفسور محمّد مهدی خدایی رییس مجمع عالی بسیج و با شرکت جمعی از دانشجویان در سالن شهید شهریاری دانشکده علوم دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف غرب کشور در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به خصوص شهدای مدافع حرم بیان داشت: جنگ تحمیلی یکی از حوادث بسیار بزرگ است که دشمنان در مقطعی حساس از تاریخ آن را بر کشور ما تحمیل کردند.

وی افزود: ملت ایران با بصیرت، ایستادگی و حضور پررنگ در تمامی شرایط توانستند در این امتحان عظیم پیروز شوند و افتخاری جاوید آفریدند که اگر غیر از این بود شرایط طوری دیگر رقم می خورد. وی با اشاره به تداوم توطئه دشمنان بعد از انقلاب تصریح کرد: دشمنان در هیچ شرایطی حاضر نبودند که واقعیت کشور ایران را بپذیرند لذا توطئه های مختلفی را بعد از انقلاب بر ملت ایران تحمیل کردند تا به جنگ تحمیلی رسیدند.

عظیمی با تاکید بر این موضوع که جنگ را بر ما تحمیل کردند گفت: ما به عنوان استانی مرزی به خوبی شاهد بودیم که ایران هیچ نقشی در آغاز جنگ نداشت و عراق با تجهیز همه جانبه وارد این نبرد شد.

وی بیان داشت: پس از فتح خرمشهر رده های تصمیم گیرنده تصمیم گرفتند که جنگ را ادامه دهند چرا که در آن شرایط پیشنهاد آتش بس راهی بود برای نجات صدام و کشور عراق. فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف در غرب کشود در ادامه به عدم اعتماد به دشمن در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: در سال ۶۱ دشمن عقب نشینی کرد چون تمام تجهیزات خود را از دست داده بود و برای تجدید قوا و نیرو به این عمل دست زد و قصد نداشت جنگ را پایان بدهد و چون نیروهای ما به خوبی دشمن را می شناختند ترجیح دادند که بجنگند.

وی با بیان اینکه شناخت دشمن و مشخصات دشمن ضروری است، اظهار داشت: دشمنان مستکبر هستند و در عین حال دروغگو و در حوزه های مختلف شعارشان با عملشان متفاوت است، یکی از مشخصه های آمریکا همین است چنانچه در دوره های مختلف آزمون پس داده است.

عظیمی همچنین بیان داشت: چنانچه شاهد هستیم تجهیزات و اقتصاد در جنگ عامل پیروزی ما نبود بلکه انسجام ملی، تعهد و حضور آگاهانه مردم، روحیه توکل به خدا و اعتقاد به ارزشهای اسلامی عامل موفقیت ما در جنگ تحمیلی بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این جنگ همچنان ادامه دارد و دشمنان انقلاب در حوزه های مختلف فکری و اعتقادی وارد عمل شده و مسلمانان را در مقابل هم قرار داده است و لازم است که با تمام توان ضمن دشمن شناسی در مقابل تهاجمات آنها ایستادگی کنیم.