سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اعتقاد ویژه ای به تعامل با دستگاه قضایی داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتقاد ویژه ای به تعامل با دستگاه قضایی داریم

رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه گفت: اعتقاد ویژه ای به تعامل با دستگاه قضایی داریم.

به گزارش خبرنگار سرویس حقوقی ایسنا منطقه کرمانشاه، بابک عزیزی در نشستی خبری که به مناسبت شصت و چهارمین سالروز استقلال کانون وکلا برگزار شد، اظهارکرد: استقلال کانون وکلا و نهاد وکالت امر کم اهمیتی نیست که بخواهیم ساده از کنار آن بگذریم.

وی ادامه داد: سالروز استقلال وکلا در واقع سالروز دفاع از حق در جامعه است.

رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه گفت: داشتن استقلال وکلا و نهاد وکالت در هر جامعه ای بیانگر و شاخص پیشرفته بودن آن جامعه و اجرای دقیق تر عدل و داد در آن کشور است.

عزیزی در ادامه به بحث مشکلاتی که برای ورود و خروج وکلا به ساختمانهای دستگاه قضایی استان وجود دارد اشاره کرد و افزود: متاسفانه نحوه برخورد دستگاه قضایی استان با وکلا، شان و جایگاه وکلا را مورد هدف قرار داده است، چراکه شان و جایگاه وکیل همتراز و هم پایه قاضی است، اما در دستگاه قضایی استان این شان و حرمت وکلا نگه داشته نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: نحوه برخورد و تفتیش بدنی در هنگام ورود و خروج وکلا به ساختمان دادسرا و دادگستری استان به هیچ وجه شایسته یک وکیل که یکی از دو بال فرشته عدالت می باشد، نیست.

رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه گفت: برای رفع این مشکل تاکنون بارها با مسئولین دستگاه قضایی استان مذاکره و گفت و گو کرده ایم و حتی در دیداری با رییس کل دادگستری استان این مشکلات را عنوان کردیم و خواستار رفع آن شدیم، اما تاکنون هیچ تغییری رخ نداده است.

عزیزی تصریح کرد: کانون وکلا با رعایت شان و احترام دستگاه قضایی از طریق مجاری قانونی همواره به دنبال حق قانونی خود بوده و هست و در این راستا اعتقاد ویژه ای به تعامل با دستگاه قضایی داریم، تا جایی که شانیت وکلا حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای بحث استقلال وکلا و بحث رعایت شانیت و حرمت وکیل مدافع هرگز کوتاه نخواهیم آمد و در این مسیر هیچگاه مسیری غیر از مسیر قانون را در پیش نخواهیم گرفت.