سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اعزام به عتبات عالیات در ایام اربعین از طریق سامانه "سماح" - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام به عتبات عالیات در ایام اربعین از طریق سامانه "سماح"

تنها از طریق سامانه "سماح" برای اعزام به عتبات عالیات درایام اربعین اقدام کنید

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه از افرادی که قصد اعزام به عتبات عالیات دارند خواست تا تنها از طریق سامانه "سماح" برای اعزام به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا نجفیان در جلسه ستاد برنامه‌ریزی و هماهنگی اربعین حسینی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه سازمان حج زیارت مسئولیت اعزام زائرین را بر عهده دارد، گفت: از شنبه گذشته کار ثبت نام زائران عتبات عالیات از طریق سامانه سماح آغاز شده است.

نجفیان با بیان اینکه ثبت نام از زائرین تا 48 ساعت مانده به اربعین ادامه دارد، گفت: امسال 17 شرکت فعال در دو شیفت صبح و بعدازظهر کار ثبت نام زائران را انجام خواهند داد.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه از زمانی که گذرنامه فرد مهر می‌خورد زائرین تحت پوشش بیمه خواهند بود، گفت: باید از فعالیت دفاتر گردشگری غیرمجاز که کار ثبت نام از زائرین را انجام می‌دهند، جلوگیری شود.

نجفیان سپس با تاکید بر اینکه امسال باید برای برگزاری مطلوب مراسم اربعین حسینی برنامه‌ریزی شود، گفت: باید سعی کنیم مشکلات سال گذشته را مرتفع کنیم.

نجفیان با بیان اینکه نحوه اعزام زائرین با توجه به تقسیمات کشوری انجام می‌شود، گفت: تاکنون دو استان آذربایجان غربی و کردستان درخواست اعزام زوار خود در ایام اربعین حسینی از استان کرمانشاه را داشته‌اند.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه افزود: سال گذشته استان کرمانشاه مسیر اعزام زائران 9 استان کشور بود.