جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

اعزام تیم استان کرمانشاه به مسابقات ملی مهارت - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام تیم استان کرمانشاه به مسابقات ملی مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، از اعزام تیم استان کرمانشاه به مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: این تیم در قالب ۲۱ شرکت کننده به این مسابقات اعزام می شوند.

داوود ناصری امید در گفتگو با خبرنگار مهر، از اعزام تیم مهارت استان کرمانشاه به مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: بیش از ۱۴۰ نفر از مرحله شهرستانی این مسابقات به مرحله استانی راه پیدا کردند و پس از رقابت با یکدیگر در این مرحله، ۲۱ نفر برای اعزام به مسابقات ملی مهارت انتخاب شدند. وی با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۷ ابوظبی، افزود: مسابقات ملی مهارت پیش زمینه حضور در مسابقات جهانی است و شرکت کنندگان استان کرمانشاه در صورت برتری نسبت به سایر رقبا در مرحله ملی، می توانند در این مسابقات جهانی حضور پیدا کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه افزود: تیم مهارتی استان کرمانشاه که متشکل از ۲۱ نفر در ۱۸ رشته مهارتی است پایان مهر ماه به مسابقات ملی مهارت که با حضور ۴۹۲ نفر از سراسر کشور در مرکز تربیت مربی استان البرز برگزار می شود اعزام خواهند شد.

وی گفت: تیم مهارتی استان کرمانشاه حدود دو ماه است که در مرکز استان، در اردوی آمادگی به سر می برد تا خود را برای حضور در هفدهمین مسابقات ملی مهارت آماده کند.

ناصری امید خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان استان کرمانشاه در ۱۸ رشته فنی شامل کنترل صنعتی، مکاترونیک، آجر چینی، کاشی کاری دیوار و کف، اتصالات چوبی، الکترونیک، طلا و جواهر سازی، صافکاری خودرو، طراحی فضای سبز، طراحی مهندسی مکاترونیک، جوشکاری و طراحی توسعه وب، آکواترونیک، قنادی، نقاشی خودر، فناوری مد، تاسیسات الکتریکی و کابینت سازی در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی از همراهی ۱۹ کارشناس مهارتی و ۳ نفر عوامل اجرایی با تیم مهارتی استان در مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: مسابقات ملی مهارت از ۲ تا ۵ آبان در مرکز تربیت مربی استان البرز و با حضور ۴۹۲ نفر از سراسر کشور برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در خصوص اهداف برگزاری این مسابقات نیز گفت: از جمله اهداف این مسابقات می توان به ارتقا فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای و فراهم کردن فرصت برای رقابت سالم بین جوانان و کشف استعدادهای مهارتی آنان اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: مهارت یکی از حلقه های اصلی ارتباط دانش با بازارکار است و این مسابقات می تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مهارت آموزی و گرایش جوانان به این سمت داشته باشد.

ناصری امید با ابراز امیدواری از موفقیت تیم کرمانشاه در این مسابقات و راهیابی آنان به مرحله جهانی مسابقات مهارت گفت: منتخبین این مسابقات به ۴۴ امین مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۷ در ابوظبی برگزار می شود، راه می یابند. وی اشاره ای نیز به پتانسیل آموزش های مهارتی در استان داشت و گفت: هم اکنون ۵۰۰ رشته و حرفه مهارتی در ۲۲ مرکز دولتی و ۲۵۰ آموزشگاه فعال بخش خصوصی در استان کرمانشاه آموزش داده می شود.