رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

اعزام روزانه 150 کاروان به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام روزانه 150 کاروان به عتبات عالیات

روزانه 150 کاروان به عتبات عالیات اعزام میشوند

رییس سازمان حج و زیارت گفت: از آغاز اسفند روزانه 140 تا 150 کاروان عازم سفر زیارتی عتبات عالیات در کشور عراق می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی حج و زیارت استان کرمانشاه، سعید اوحدی در جمع کارگزاران زیارتی استان  که در محل سالن جلسات مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: براساس هم افزایی صورت گرفته با دست اندرکاران عراق توانستیم تعداد زائران اعزامی به عتبات عالیات نسبت به نوروز سال گذشته را 100 درصد افزایش بدهیم.

وی ادامه داد: با استفاده از امکانات مناسب در حد مقدورات توانستیم در کشورعراق به تهیه چندین مراکز اقامتی برای رفاه حال زائران در ایام نوروز اقدام کنیم.

اوحدی از تمدید ثبت نام زائران داوطلب برای کشور عراق خبر داد و افزود: از سه شنبه هفته گذشته ثبت نام آغاز شد که به دلیل تماس‌های مکرر زائران با سازمان حج و زیارت و در نتیجه افزایش تقاضا و عرضه محدود در کشور عراق، ثبت نام تمدید شد.

وی از انجام قرعه کشی به دلیل افزایش تعداد زائران متقاضی به کشور عراق در نوروز امسال خبر داد و اظهار کرد: قرعه کشی امروز در سازمان حج و زیارت انجام و نتیجه آن روز سه شنبه اعلام می‌شود.

اوحدی با بیان اینکه نتایج قرعه کشی از دو طریق اعلام می شود ادامه داد: این نتایج از طریق سامانه حج و زیارت و همچنین ارسال پیامک به زائران اعلام می شود.

این مقام مسئول کشوری خواهان تداوم همکاری شرکتهای هواپیمایی با سازمان حج و زیارت در ایام نوروز شد و اظهار کرد: شایسته است برخی از شرکت های هواپیمایی که دارای ظرفیت مناسبی هستند امکانات خود را در ایام نوروز در اختیار حج و زیارت قرار دهند.

اوحدی با بیان اینکه از آغاز اسفند ماه روزانه 140 تا 150 گروه عازم کشور عراق می شود ادامه داد: متاسفانه تا این لحظه بیش از 60 درصد بسته‌های سفر زمینی انجام شده و خواهان همکاری بهتر شرکت هواپیمایی هستیم.

رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در مراسم اربعین امسال شاهد حضور بیش از یک میلیون و 600 نفر زائر بودیم که از سه مرز کشور به سمت عراق رفتند.

اوحدی افزود: بازگشایی مرز خسروی از مهمترین خواسته‌های ما است، چرا که زیرساخت‌های این مرز قوی است و سرمایه گذاری مناسبی در این مرز انجام شده که امید است با توجه به پیروزی مردم و ارتش کشورعراق شاهد بازگشایی این مرز شویم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص بازگشایی این مرز با استاندار کرمانشاه صحبت می کنیم و هماهنگی های لازم را با وزارت کشور انجام خواهیم داد.

این مسئول در ادامه به تشریح حادثه فاجعه منا پرداخت و گفت: با هماهنگی و تلاش‌های صورت گرفته سازمان حج و زیارت و مقامات ایرانی انتظار داشتیم که حج تمتع سال 94 همانند سال گذشته به خوبی برگزار شود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف از سوی مقامات ایرانی تدارک لازم انجام شده بود افزود: این فاجعه بزرگ به دلیل سوء مدیریت و بی کفایتی رژیم آل سعود اتفاق افتاد و به عنوان فاجعه ای بزرگ در طول تاریخ اسلام بی سابقه بود.

گفتنی است: اوحدی در جریان سفر خود به استان کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمانشاه نیز دیدار کرد.