سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اعزام کاروان های راهیان نور کرمانشاه از 27 اسفند ماه آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام کاروان های راهیان نور کرمانشاه از 27 اسفند ماه آغاز می‌شود

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه از آمادگی مراکز اقامتی و اردوگاه‌های راهیان نور استان کرمانشاه برای خدمت رسانی به میهمانان نوروزی خبر داد.

علی یوسفی‌راد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اینکه نوروز گذشته بیش از 150 هزار نفر از هوطنانمان از زیارتگاه‌های راهیان نور و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه دیدن کردند، ابراز امیدواری کرد: نوروز امسال میزان حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی استان چه به صورت کاروانی و چه به صورت خودجوش و خانوادگی رشد قابل توجهی نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد.

یوسفی‌راد با اشاره به آغاز اعزام کاروان‌های راهیان نور خانوادگی در استان از 27 اسفندماه، اظهار کرد: اعزام ها به صورت خانوادگی تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: کاروان‌های راهیان نور خانوادگی در یک دوره چهاره روزه به مناطق عملیاتی غرب و جنوب اعزام خواهند شد و برای نوروز نیز از 14 دستگاه اتوبوس راهیان نور موجود در استان برای خدمت رسانی به هموطنان استفاده خواهد شد. یوسفی‌راد افزود: علاقمندان به حضور در کاروان‌های راهیان نور خانوادگی می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های مقاومت بسیج و یا مراکز اردویی سپاه در استان‌ها اقدام به ثبت نام کنند.

وی در ادامه ظرفیت اسکان مراکز اقامتی راهیان نور در استان کرمانشاه را اسکان همزمان روزانه پنج هزار نفر اعلام و اظهار کرد: در صورت بالا بودن میزان درخواست‌ها می‌توان از ظرفیت اسکان به صورت کف خواب نیز استفاده کرد. یوسفی‌راد افزود: با در نظر گرفتن ظرفیت اسکان به صورت کف خواب ظرفیت اسکان در مراکز اقامتی و اردوگاه‌های راهیان نور به 10 هزار نفر خواهد رسید. این مسئول در ادامه تعداد مراکز اقامتی راهیان نور در استان را هفت مرکز اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه در جنوب نیز دو اردگاه با ظرفیت هر کدام 600 نفر دارد.

یوسفی‌راد افزود: ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در اکثر اردوگاه‌ها، برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از راویان مجرب در یادمان‌ها و حرم شهدای گمنام، فضای سازی و... از جمله اقداماتی است که در راستای آماده سازی مراکز اقامتی راهیان نور برای نوروز در استان انجام شده است.