جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی خانه‌ها در بافت‌های فرسوده - نمایش محتوای خبر

 

 

اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی خانه‌ها در بافت‌های فرسوده

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی خانه‌ها در بافت‌های فرسوده کرمانشاه به شهروندان اعطا می‌شود.

مجتبی نیک کردار در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پنجم دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است و در این روز برنامه هایی در راستای ارتقا سطح آمادگی شهروندان اجرا می شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه هر لحظه در ایران امکان وقوع زلزله وجود دارد، افزود: ایران روی کمربند زلزله قرار دارد و گسل سنندج ، سیرجان نیز از شمال استان کرمانشاه می گذرد.

وی با تاکید بر ضرورت کسب آگاهی شهروندان در زمینه بلایای طبیعی گفت: باید فرهنگ ایمنی در میان مردم ترویج شود و به همین دلیل هر ساله آموزش ها و مانورهایی برای آشنایی مردم با کاهش خطرات بلایای طبیعی، پیشگیری و امداد و نجات اجرا می شود تا اگر خدای ناکرده زلزله ای رخ داد با کمترین زیان و تلفات، بحران را پشت سر بگذاریم.

نیک کردار سایت مدیریت بحران کشور را جهت اطلاع بیشتر شهروندان از بلایای طبیعی، بحث پیشگیری و... عنوان کرد و گفت: قانون ساماندهی بافت های فرسوده نیز تصویب مجدد و اصلاح شد و به ما نیز ابلاغ شده است که یکی از بهترین راه ها برای ایمنی، نوسازی خانه ها در بافت های فرسوده است.

وی با بیان اینکه وام های خوبی برای بحث نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده، افزود: وام ۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی خانه ها در بافت های فرسوده به شهروندان داده می شود همچنین تلاش می کنیم که شهرداری پروانه های رایگان را برای مردم در امر نوسازی صادر کند.

نیک کردار با اشاره به وجود ۴۴ نوع بلایای طبیعی در جهان گفت: در ایران۳۳ نوع از بلایای طبیعی و در استان کرمانشاه ۱۱ نوع از بلایای طبیعی قابل رخ دادن است.

وی خشکسالی، زلزله، ریزگردها، سیل، صاعقه، آتش سوزی، بیماری های دامی و آبزیان را از جمله بلایای طبیعی قابل رخ دادن در استان نام برد و افزود: در استان ۱۴ کارگروه بلایای طبیعی برای بحث پیش بینی، پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازتوانی داریم.