رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اعلام نتایج بازبینی آثار راه یافته به همایش استانی تئاتر خیابانی انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام نتایج بازبینی آثار راه یافته به همایش استانی تئاتر خیابانی انقلاب

همایش استانی تئاتر خیابانی انقلاب از سوی دفترتئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر از 18 لغایت 22 بهمن در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری کرمانشاه گفت: به مناسبت ایام الله ادهه فجر بازبینی همایش استانی تئاتر خیابانی انقلاب با حضور رییس حوزه هنری و کارشناسان نمایشی انجام شد که در پایان 4 اثر به مرحله نهایی همایش راه یافت.

رضوان شمشادی گفت: 4 نمایشی که به مرحله نهایی راه یافته اند عبارت اند از نمایش« روایت نور» به نویسندگی وکارگردانی هومن روح تافی، «مرد روزنامه‎ای» به نویسندگی مرتضی اسدی مرام و کارگردانی حسین نادری، «داول کشی» به نویسندگی هواس پلوک و کارگردانی نعمت اسدی مرام و «عکس‎ها» به نویسندگی بهاره سعیدی پناه و کارگردانی سعید ذبیحی است که با موضوعاتی از قبیل انقلاب اسلامی، معرفی شهدای انقلاب، آیین های نمایشی، معرفی اتفاقات مهم منجر به انقلاب اسلامی، معرفی اندیشه‎های معمار بزرگ انقلاب حضرت امام (ره) و... می‎پردازد.

وی هدف از برگزاری مسابقه تئاتر مردمی «بچه های مسجد» در کرمانشاه را کشف، معرفی و تقویت استعدادهای فعال تئاتر در مساجد استان ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد تولید آثار فاخر ارزشی، انقلابی و اجتماعی باشیم.

دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد شهریور امسال با حضور کورش زارعی و جمعی از فعالان عرصه هنرهای نمایشی در تالار مهر حوزه هنری کرمانشاه افتتاح شد.