سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آغاز اجرای «طرح جامع بیستون» ابلاغ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اجرای «طرح جامع بیستون» ابلاغ شد

آغاز اجرای «طرح جامع بیستون»ابلاغ شد

شهردار بیستون گفت: از سوی استانداری کرمانشاه و طی نامه‌ای آغاز اجرای «طرح جامع بیستون» با رویکرد شهرسازی تاریخی و فرهنگی به شهرداری این شهر ابلاغ شد.

احسان احمدی نصر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: مطالعه و نگارش این طرح در بازه زمانی چهار ساله توسط گروه مشاورین و با نگاه ویژه چهره شاخص شهرسازی ایران، دکتر بیژن کلهرنیا انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در افق این طرح جامع، شهر بیستون با مساحت 535 هکتار و جمعیت ثابت 15 هزار نفر و جمعیت شناور 25 هزار نفر با رویکرد تاریخی و فرهنگی و گردشگری دیده شده است.

شهردار بیستون تصریح کرد: یکی از نکات ویژه این طرح، فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن است که برای افق بلندمدت این شهر دیده شده است.

وی تاکید کرد: مجتمع تجاری مدرن با رویکرد تاریخی و فرهنگی، هتل، پارک آبی، پایانه حمل و نقل مسافربری، هتل آپارتمان، مجموعه اقامتی، کلینیک خصوصی، فرهنگسرا، مراکز فرهنگی، رستوران، فضای آموزشی، سالن ورزشی و ... در افق این طرح برای شهر بیستون دیده شده است.

احمدی نصر یادآور شد: طول زمان اجرای این طرح توسط گروه مشاورین پنج ساله دیده شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در راستای جابجایی شهر بیستون نیز در یک افق 20 ساله، بافت شرقی به بافت غربی انتقال می‌یابد و در این بین حذف بافت شرقی شهر اصلا مدنظر نیست و این بخش از شهر بیشتر رویکرد گردشگری و میراثی پیدا خواهد کرد.

شهردار بیستون گفت: با اجرای این طرح شاهد تغییر سطح معیشتی مردم منطقه خواهیم بود.