سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز تصویربرداری سکانس پایانی مستند فرنگیس حیدرپور - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز تصویربرداری سکانس پایانی مستند فرنگیس حیدرپور

آغاز تصویربرداری سکانس پایانی مستند فرنگیس حیدرپور

تصویربرداری سکانس پایانی فیلم مستند 60 دقیقه ای فرنگیس حیدرپور در گیلانغرب آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نویسنده و کارگردان مستند گفت : این مستند تلویزیونی به سفارش بسیج رسانه صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ، در 20 لوکیشن ، زندگی این شیرزن گیلانغربی را از دوران کودکی تاکنون ، به تصویر می کشد.

ابراهیم شفیعی هدف از ساخت این مستند را معرفی فرنگیس حیدرپور به عنوان قهرمان ملی و نماد مقاومت زنان ایران ، و شناساندن شهرستان گیلانغرب به عنوان دومین شهر مقاوم کشور اعلام کرد و افزود : پس از اتمام کار ، این اثر در جشنواره های مهم بین المللی ، ابتدا در خارج از کشور شرکت می کند و سپس در شبکه های سراسری سیما ، به نمایش درمی آید.

وی افزود : سکانس درگیری فرنگیس با نیروهای مهاجم در همان نقطه اصلی ساخته شده ، و مستند شامل دوبخش اصلی ماجرای آغاز تهاجم نیروهای رژیم بعثی عراق در سال 1359 ، و بخش مربوط به زندگی این بانوی قهرمان است ، که توسط 15 نفر از عوامل اجرایی ساخته شده است.

شفیعی از پایان تصویربرداری سکانس پایانی طی مدت دو هفته آینده خبر داد.

فرنگیس حیدرپور بانوی شیرزن گیلانغربی ، در مهرماه سال 1359 ، به هنگام آغاز جنگ تحمیلی علیه کشورمان در منطقه آوزین گیلانغرب به وسیله تبر در مقابل نیروهای مهاجم ایستاد وموفق شد ، یک افسر عراقی را به هلاکت برساند ، و یکی دیگر را هم ، اسیر کند. این شیرزن ، هم اکنون نماد زنان مقاوم لقب گرفته و چندی پیش هم ، از کتابی درباره او به همین عنوان در کشور ، رونمایی شد.