جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

آغاز طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروز ۹۶ اداره کل دامپزشکی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروز ۹۶ اداره کل دامپزشکی کرمانشاه

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از آغاز طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروز ۹۶ این اداره کل خبر داد.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه دکتر نادر پرور گفت: اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برای حفظ سلامت هم استانی‌ها ومسافران نوروزی درتعطیلات نوروز سال جدید ، طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه نوروز ۹۶ را از امروز آغاز می‌کند.

این مقام مسئول تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی و همچنین حفظ سلامت مصرف‌کنندگان را از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش مصرف پروتئین در ایام پایانی سال و نیز افزایش فعالیت تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی فعالیت اکیپ‌های نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی تشدید می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا ۱۴ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد، افزود: در طرح مذکور ۱۷ گروه در قالب نظارت‌های فنی _. بهداشتی بر فروشگاه‌ها و مراکز عرضه و بسته بندی فرآورده‌های خام دامی، رستوران ها، سردخانه‌ها و کشتارگاه‌های دام و طیور به صورت کاملا رایگان، خدمات نظارت بهداشتی را در سطح استان ارائه می‌دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین از شهروندان خواست که گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و حتما به تاریخ تولید و انقضاء گوشت‌های بسته‌بندی شده توجه و جداً از خرید گوشت‌های کشتارهای غیرمجاز خودداری کنند.

دکتر پرور یادآور شد: سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ آماده دریافت انتقادات، پیشنهادات و سوالات هم استانی‌ها و مسافران است.