رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

آغاز طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان کنگاور

آغاز طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان کنگاور

سرپرست شهرداری کنگاور از آغاز طرح پلاک کوبی و شناسنامه ‎دار کردن درختان سطح معابر این شهر خبر داد.

اسفندیار رحمت آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این عملیات درختان بلوارها، خیابان ها، حاشیه معابر و درختان بوستان های سطح شهر پلاک کوبی می شوند.

وی هدف از پلاک کوبی درختان این شهر را استخراج آمار و اطلاعات مربوط به درختان موجود در سطح معابر و سطوح فضای سبز و پارک ها عنوان کرد و افزود: در کنار این کار، شناسنامه سلامت درختان نیز استخراج می شود.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش ساخت و سازهای جدید در شهرها، کاهش بارندگی، پایین رفتن سطح آب‎های زیر زمینی و ریزگردها اهمیت و ارزش درختان به خصوص درختان قطور و کهنسال افزایش می یابد.
رحمت آبادی با بیان اینکه این اقدام در راستای جلوگیری از قطع بی رویه درختان انجام می شود گفت: در این طرح عواملی نظیر نام گونه، نشانی محل درخت، محیط بن، فرم درخت، درگیری با شبکه برق و نحوه آبیاری برای هر درخت مورد پایش و ثبت قرار می‎گیرد.
سرپرت شهرداری کنگاور خاطرنشان کرد: کنگاور جزو شهرستان هایی است که از نظر سرانه فضای سبز وضعیت خوبی دارد برای حفظ و نگهداری این میزان فضای سبز باید براساس قانون عمل کنیم.
رحمت آبادی از شهروندان خواست نسبت به حفظ درختان سطح شهر و افزایش آنان با کاشت در معابر مقابل منزل مسکونی خود کوشا باشند، به نحوی که این سرمایه عمومی از بین نرود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 84 هزار نفر در90 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و 411 کیلومتری تهران واقع شده است.