سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین بوستان محلی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین بوستان محلی کرمانشاه

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین بوستان محلی کرمانشاه درشهرک پرواز

رییس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه، از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین بوستان محلی کرمانشاه در شهرک پرواز با گذشت پنج سال از رکود این پروژه، خبر داد.

سیروس کومه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این بوستان به مساحت 21 هزار متر مربع تا پایان تابستان به بهره برداری می رسد.


وی از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی بزرگترین بوستان محلی کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده توسط سازمان پارک ها و منطقه پنچ شهرداری کرمانشاه، اکنون تعدادی از وسایل ورزشی در این پارک قرار داده شده و عملیات خاکریزی این منطقه نیز توسط پیمانکار در دست اجرا است.

به گفته کومه، سعی شده در نقشه اجرایی این بوستان همه وسایل ورزشی مورد نیاز، مبلمان شهری، فضای سبز و روشنایی کافی برای رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شود.

رییس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه اظهار کرد: به دلیل وارد شدن به بخش تخصصی پروژه شاهد پیشرفت کند و تدریجی این بوستان هستیم.

این مسوول با تاکید بر اینکه امسال، بهره برداری از 13 پارک محلی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: با وجود محدودیت منابع آبی با اقدامات اخیر، سرانه فضای سبز کرمانشاه به 12 مترمربع نزدیک شده است.

کومه یادآور شد، درصدد هستیم با افزودن چند بوستان محلی دیگر در سالهای آینده از میزان استاندارد ملی سرانه فضای سبز فراتر رویم.

شهر کرمانشاه دارای 940 هزار نفر جمعیت است و با هفت منطقه شهرداری مدیریت می شود.