سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آغاز عملیات احداث تونل قطار سبک شهری کرمانشاه تا 2 ماه آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات احداث تونل قطار سبک شهری کرمانشاه تا 2 ماه آینده

عملیات احداث تونل قطار سبک شهری کرمانشاه تا 2 ماه آینده آغاز میشود

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت احداث قطار سبک شهری کرمانشاه، گفت: پیمانکار تونل تا 2 ماه آینده عملیات اجرایی حفر تونل در حد فاصل سه راه 22 بهمن تا میدان آزادی را آغاز می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی نیک کردار در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: برای ساخت 2 ایستگاه زیرزمینی در این محدوده نیز، یک مشاور انتخاب و کار طراحی آن آغاز شده است ضمن اینکه کار زیباسازی و ساماندهی ستونها و ظاهر قطار سبک شهری هم از نظر طراحی شهری در دستور کار قرار دارد.


وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در سال گذشته یک هزار و 898 میلیارد تومان از محلهای مختلف اعتبار داشته است، افزود: از این میزان یک هزار و 479 میلیارد تومان تخصیص یافته که بین 104 دستگاه و 736 طرح و 2 هزار و 700 پروژه نیمه تمام توزیع شده است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به مراحل تهیه برنامه ششم توسعه کشور، شرایط کنونی را به مثابه شب قدر برای استان ها توصیف و اظهار کرد: همه استانها در تلاش هستند که بتوانند سهم مناسبی در برنامه ششم توسعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در جایگاه 23 توسعه کشور قرار دارد، اظهار کرد: این وضع اصلا زیبنده استان نیست و معتقدم که جایگاه شایسته ما باید بین رتبه های دهم یا یازدهم کشور باشد.

نیک کردار افزود: مدیران استان برای ایفای نقش مناسب در برنامه ششم طی سال گذشته 200 مورد مکاتبه با مسوولان ارشد دولت داشته و جلسات متعددی هم در استانداری برگزار کرده اند.

وی گفت: بر اساس برنامه ششم سه شاخص توسعه متوازن استانها، توسعه مناطق محروم و بهبود جایگاه استان های مرزی در تخصیص بودجه و رسیدگی به استانها وجود دارد که استان کرمانشاه دارای همه این شاخص هاست.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: از تمام دستگاههای استان خواستیم برنامه پیشنهادی توسعه خود را در کارگروه زیربنایی استان ارائه کنند و در این راستا پس از تشکیل 30 جلسه، برنامه دقیق و تفضیلی دستگاههای استان برای پنج سال آینده تدوین شده است.