رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

آغاز فاز اصلی عملیات احداث کلینیک تخصصی بیمارستان فارابی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فاز اصلی عملیات احداث کلینیک تخصصی بیمارستان فارابی کرمانشاه

آغاز فاز اصلی عملیات احداث کلینیک تخصصی بیمارستان فارابی کرمانشاه

نماینده کارفرما در پروژه‌های علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کار اسکلت سازی کلینیک تخصصی فارابی به اتمام رسیده و وارد فاز اصلی عملیات احداث شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین احمدی امروز سه شنبه در جریان بازدید از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلینیک بیمارستان فارابی با طراحی و شکل هرمی که برای آن در نظر گرفته شده یکی از کلینیک‌های منحصر بفرد است

احمدی افزود: دپارتمان توریست درمانی با اصطلاح IPD از اهداف این کلینیک است و برخی از بیمارستان‌ها بخصوص در قصرشیرین این هدف را دنبال می‌کنند.

این مسئول در ادامه گفت: کار اسکلت سازی کلینیک تخصصی فارابی به اتمام رسیده و وارد فاز اصلی عملیات احداث شده است.

نماینده کارفرما در پروژه‌های علوم پزشکی کرمانشاه افزود: این کلینیک سبب گسترش آی. سی. یو فارابی از ۱۲ تخت به ۲۶ تخت می‌شود که یکی از مجهزترین آی. سی. یو های غرب کشور محسوب می‌شود.

احمدی گفت: یکی از مجهزترین فازهای MRI در فارابی نصب شده و کلینیک تخصصی فارابی این قسمت را پوشش خواهد داد. این مسئول افزود: کلینیک شامل دو بخش روان زنان و دو بخش روان مردان است.

این پروژه ۲۳۵۰ متر مربع زیر بنا دارد که در ۵ طبقه بصورت هرمی بالا می‌رود و مبلغ قرارداد برای انجام آن ۳۷۰۰ میلیارد تومان است.

احمدی همچنین خاطر نشان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۲۰ درصد است و علت تاخیر در آغاز به کار پروژه، عدم ارائه مجوز از سوی شهرداری بود.

وی ام. آر. آی بیمارستان فارابی را یکی از مجهزترین سایت‌های ام. آر. آی عنوان کرد و گفت: برای این سایت حدود ۶ تا ۷ میلیارد هزینه شده است.