رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آغاز مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کرمانشاه

آغاز مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کرمانشاه

مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه، حجت الاسلام آیت‌ عباسیان مدیرکل اوقاف استان و فعالان قرآنی استان، امروز(9 شهریور)در مجتمع بعثت کرمانشاه آغاز بکار کرد.

حجت الاسلام مجید میزایی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با بیان اینکه قریب دو هزار نفر از فعالان قرآنی بالای 18 سال استان کرمانشاه در مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کردند، گفت: از این تعداد 208 نفر آنها به مرحله استانی مسابقات راه پیدا کردند‌ که 90 نفر آنها را برادران و 118 نفر را خواهران تشکیل می‌دهند.

میرزایی گفت: مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، امروز و فردا( نهم و دهم شهریور) در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، ترتیل قرآن، اذان و دعاخوانی برگزار خواهد شد و برگزیدگان این دوره از مسابقات به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

میرزایی در ادامه اشاره‌ای هم به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم از چهار سال گذشته در استان کرمانشاه داشت و افزود: در استان کرمانشاه در طول چهار سال گذشته بیش از 34 هزار نفر در طرح تربیت حافظان شرکت کرده‌اند.

میرزایی سهمیه استان کرمانشاه برای طرح تربیت حافظان در سال جاری را 10 هزار و 650 نفر اعلام کرد و افزود: در این رستا 428 کلاس تدریس حفظ برپا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان کرمانشاه موقوفات زیادی با نیات قرآنی وجود دارد، گفت: مجموعه اوقاف خود را مکلف به پاسداری از نیات امینانه واقفین می‌داند.

تلاش در راستای ایجاد موسسات و مراکز قرآنی، برگزاری مسابقات قرآن و... از جمله برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برای اجرای امینانه نیات واقفین بود که میرزایی از آنها یاد کرد.