رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آغاز نخستین جشنواره بین المللی اقوام ایرانی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز نخستین جشنواره بین المللی اقوام ایرانی در کرمانشاه

آغاز نخستین جشنواره بین المللی اقوام ایرانی در کرمانشاه

این جشنواره تا سوم بهمن ماه در تالار انتظار پذیرای علاقمندان به آیین اقوام ایرانی است .

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت : این جشنواره در 3 حوزه هنرهای نمایشی و تئاتر ،آواها و نغمه ها ، و لباس محلی اقوام برگزار می شود .

ابراهیم رحیمی زنگنه بااشاره به اینکه لباس اقوام ایرانی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است افزود : در بخش تئاتر و حوزه نمایشی 14 گروه از سراسر کشور ،در بخش آواها و نغمه ها 23 گروه برتر شامل 8گروه از مناطق قومی کشور ،2 گروه موسیقی از کشورهای هند و عراق و 13 گروه از گروههای موسیقی محلی اقوام استان کرمانشاه به اجرای برنامه می پردازند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هدف از اجرای این جشنوراه را حفظ سنتها و آن بخش از هنر هایی دانست که با دین و آیین ملت ما همخوانی دارد .

وی افزود : در این برهه از زمان که جامعه ما در معرض هجمه ها بیگانگان وامواج مخرب فرهنگی در ابعاد مختلف است باید داشته های خود را در حوزه های مختلف حفظ و تقویت کنیم .

این جشنواره تا سوم بهمن ماه از ساعت 8 صبح تا 20 در تالار انتظار کرمانشاه پذیرای علاقمندان به آیین اقوام ایرانی است . شرکت کنندگان در این مراسم پیش از آغاز جشنوراه ،با حضور در مزار شهدای شهر کرمانشاه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند .