رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

افتتاح اولین خانه تئاتر استان کرمانشاه در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح اولین خانه تئاتر استان کرمانشاه در دهه فجر

اولین خانه تئاتر استان کرمانشاه در دهه فجر افتتاح میشود

دبیر کمیته کودک و نوجوان دهه فجر در استان کرمانشاه از افتتاح اولین خانه تئاتر استان در دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا موزونی، امروز سه شنبه در نشست ستاد برگزاری برنامه های بزرگداشت ایام الله فجر که در کرمانشاه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اظهار داشت: باید کودکان به صورت غیر مستقیم و در محیطی شاد با وقایع انقلاب آشنا شوند. دبیر کمیته کودک و نوجوان دهه فجر در استان کرمانشاه افزود: در این راستا برنامه های متنوعی برای کودکان و نوجوانان در ایام مبارک دهه فجر در نظر گرفته شده است.

وی به تعدادی از برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و گفت: نمایش عروسکی که توسط خود کودکان و نوجوانان کارگردانی و تهیه شده، قصه گویی توسط قصه گویان برتر در جشنواره بین المللی، برپایی نمایشگاه کتاب و اسباب بازی در همه کانون ها با تخفیف ویژه، نمایش فیلم، و جنگ های شادی، نمایش آثاری همچون نقاشی و... از جمله برنامه هایی است که برای ایام دهه فجر پیش بینی شده است.

موزونی ادامه داد: با توجه به اینکه ۱۱ سالن نمایش در سراسر استان موجود است برنامه ها و نمابش عروسکی در این سالن ها همه روزه بجز جمعه و ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین در تمامی مراکز مسابقات ساخت پرچم، کتابخوانی( که از قبل ۲۳ عنوان کتاب با عنوان انقلاب در بین کودکان و نوجوانان توزیع شده است) و سفال با موضوع انقلاب برگزار خواهد شد.

دبیر کمیته کودک و نوجوان دهه فجر در استان کرمانشاه از توزیع ۱۰۰۰ جلد کتاب خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ۴۰ روستا تحت پوشش کتابخانه سیار قرار دارند این کتابها در بین کودکان و نوجوانان توزیع خواهد شد.

موزونی تصریح کرد: از طرف بهزیستی یک کارنوال شادی در سه شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد که طی آن کودکان از پارک کودک تا اداره بهزیستی پیاده روی خواهند داشت.

وی از افتتاح خانه تئاتر خبر داد و اظهار داشت: این مکان برای اولین بار در کرمانشاه راه اندازی خواهد شد که در آن به تولید متن، ساخت عروسک و کارگردانی مشغول خواهند شد.

موزونی افزود: در صورت اعلام پایان کار، سه کتابخانه در شرف آباد اسلام آباد غرب، شهرک امام خمینی(ره) کرمانشاه و دولت آباد کرمانشاه در ایام دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید. موزونی کمیته کودک و نوجوان دهه فجر استان را متشکل از ادارات کل کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و صدا و سیما اعلام کرد.