سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

افتتاح بیش از یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح بیش از یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر در کشور

بیش از یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر در کشور، تاکنون تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، احمد اصغری مهرآبادی که به استان کرمانشاه سفر کرده، به هنگام افتتاح همزمان طرح های مسکن مهر با اعلام این خبر گفت: حدود 274 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که حدود 160 هزار واحد از آن ها دارای معارض و مابقی هم بدون مشتری است که به دنبال مشتری برای آنها هستیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: البته دولت با 2 مصوبه و باز گذاشتن دست وزارتخانه، این مجوز را داده تا واحدهای مانده را به شرکت ها و پیمانکاران بفروشیم که پس از تکمیل شدنشان در اختیار نیازمندان قرار می گیرند.

مهرآبادی افزود: حدود 49 هزار واحد مسکن مهر هم در مراجع قضائی تحت رسیدگی است که این واحدها هم با دستور رئیس قوه قضائیه در اولویت رسیدگی قرار دارد، تا پس از صدور رای قطعی قوه قضائیه این تعداد نیز تعیین تکلیف شود.

وی در پایان با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر تکمیل نهایی پروژه های مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم و اینکه در دولت فعلی حدود 840 هزار واحد، معادل 55 درصد کل واحدها افتتاح شده تصریح کرد؛ با بسیج همه نیروها و فعال شدن شوراهای مسکن در استان ها در تلاشیم تا پایان دولت همه واحدهای مسکن مهر تحویل متقاضیان شود.