رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

افتتاح تقاطع غیرهمسطح "ده‌مجنون" سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح تقاطع غیرهمسطح "ده‌مجنون" سال آینده

تقاطع غیرهمسطح "ده‌مجنون" سال آینده افتتاح میشود

استاندار، فرماندار و شهردار کرمانشاه از پروژه‌های عمران شهری سطح شهر کرمانشاه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه در حاشیه این بازدید بر تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی سطح شهر کرمانشاه تاکید کرد.

وی از مسئولین شهرداری خواست با تامین اعتبار لازم پروژه تقاطع غیرهمسطح ده‌مجنون را که از برنامه زمان بندی عقب است با سرعت بیشتری اجرایی کنند.

رضایی بابادی با اشاره به نامناسب بودن آسفالت معابر، افزود: اصلاح آسفالت معابر باید در اولویت باشد و از آسفالت با کیفیت برای معابر کرمانشاه استفاده شود که طول عمر بیشتری داشته باشد.

مهندس امید کریمی معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه نیز با اشاره به تغییر پیمانکار پروژه تقاطع غیر همسطح ده مجنون، افزود: از زمان قرارداد جدید تاکنون پیشرفت فیزیکی پروژه حدود 12 درصد بوده ‌است.

وی با بیان اینکه این تقاطع تیرماه سال 92 کلنگ‎‌زنی شد، یادآوری کرد: اگرچه مدتی از برنامه زمانبندی عقب هستیم اما می‌توانیم در موعد مقرر یعنی تیرماه سال آینده تقاطع غیرهمسطح ده مجنون را به افتتاح برسانیم.

به گفته این مسئول پروژه تقاطع غیر هم سطح ده‌مجنون مشکل تامین اعتبار دارد و اگر بودجه آن تامین شود کار زودتر هم به اتمام خواهد رسید.

کریمی تصریح کرد: مبلغ قرارد این پروژه 10.6 میلیارد تومان بود که ممکن است رقمی که برای اجرا صرف می‌شود از این عدد بیشتر شود.

وی گفت: اکنون کار پروژه در تمام جبهه‌ها از جمله سازه فلزی، بتنی و ... در حال انجام است.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه از مردم به دلیل سد معبری که در منطقه ایجاد شده عذرخواهی کرد و ادامه داد: اگرچه این مشکلات در کوتاه مدت برای مردم ایجاد شده، اما در بلندمدت مشکل اصلی این منطقه با احداث این تقاطع مرتفع می‌شود.
 
این مسئول همچنین از جابجایی خطوط لوله آب که در مسیر پروژه واقع شده بود با مسیرهای جدید خبر داد.

کریمی در ادامه سخنان خود از 55 هزار تن آسفالت ریزی در معابر شهر کرمانشاه از ابتدای سال تاکنون خبر داد و افزود: این عدد تا پایان سال به 200 هزار تن خواهد رسید.

وی عنوان کرد: ما آسفالت‌ها را از نظر میزان خرابی از 100 تا 50 تقسیم بندی کردیم که آسفالت با خرابی 100 تا 80 در اولویت اول و با میزان خرابی 80 تا 50 در اولویت بعدی است.

به گفته این مسئول در آسفالت معابر کرمانشاه، معابر اصلی، معابر فرعی و معابر خاکی که آسفالت ندارند به ترتیب در اولویت هستند.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه میانگین عمر آسفالت در ایران را چهار سال دانست و قول داد عمر آسفالت‌هایی که انجام شده تا 10 سال باشد.

کریمی با اشاره به اینکه این آسفالت‌ها در سازمان عمران شهرداری تولید شده و با کیفیت هستند، تاکید کرد: در تمام مراحل مهندس ناظر بر کیفیت کار نظارت دارند.

گفتنی است: مسئولین در این بازدید از آسفالت معابر مناطق مختلف سطح شهر و پروژه تقاطع غیرهمسطح ده مجنون بازدید کردند.