رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور کنگاور

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، ساختمان جدید مرکز رشد واحد های فناور شهرستان گنگاور افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا ایزدی فرماندار کنگاور در این مراسم با بیان اینکه اعتفاد راسخ و ایمان قلبی به فعالیت و اقدامات مجموعه پارک علم و فناوری دارم، گفت: باید به نیروهای جوان اعتماد کنیم، همچون انقلاب و جنگ که با اعتماد به آنها اداره شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از طرح های فناورانه تحول آفرین هستند، گفت: درجامعه سنتی ما که مقاومت ها در مقابل فناوری زیاد است، ساخت و فروش محصولای فناورانه باید با حمایت انجام بگیرد. ایزدی تصریح کرد: در شرایط امروز تنها با عشق است که افراد و فناوران به این طرح ها می پردازند و این کار کمتر از جهاد نیست.

فرماندار کنگاور با اعلام آمادگی حمایت از مرکز رشد این شهرستان و واحد های فناور تحت حمایت این مرکز گفت: لیست محصولات وارد بازار شده واحد های فناور را اعلام کنید تا به ادارات شهرستان جهت خرید اعلام گردد. بهرام بادکو رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه جهاد دانشگاهی همواره تلاش دارد تا به مسائلی در استان ورود پیدا کند که دغدغه جامعه است، گفت: پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان در بیش از یک دهه فعالیت خود توانسته شرکت های بسیاری را جذب کند و از آن ها حمایت به عمل آورد.

بادکو تصریح کرد: به مرحله ای رسیده ایم که تسهیلات و خدمات ارایه شده توسط مراکز رشد پارک علم و فناوری منجر به بلوغ شرکت های دانش بنیان شده و این روند می تواند در تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان نقش بزرگی ایفا کند.

وی در پایان با بیان اینکه پارک علم و فناوری کرمانشاه در حال راه اندازی اولین شتاب دهنده خصوصی خارج از پایتخت با نام تیک است گفت: هم اکنون با ارائه مدلی از فعالیت های خود در جهت توسعه فناوری دراستان تلاش می کنیم. معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه نیز خاطر نشان کرد: در یک دهه فعالیت مرکزرشد و پارک علم و فناوری کرمانشاه بیش از 450 شرکت از حمایت های این مجموعه استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون هفت مرکز رشد شهرستانی و دو کانون شکوفایی خلاقیت در حال خدمات رسانی به صاحبان ایده در سراسر استان هستند.

خان احمدی تصریح کرد: نیازمند حمایت مسئولین برای پیشبرد برنامه ها وتوسعه فناوری در شهرستانها هستیم. سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه 1060 شغل توسط واحد های فناور در استان ایجاد شده است، گفت: پتانسیل بسیار خوبی در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال درگسترش واحد های فناور وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان کنگاور ظرفیت بسیار خوبی در توسعه واحد های فناور دارد. در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از دستاوردهای 17 واحد فناور تحت حمایت مرکز رشد شهرستان کنگاور برپا شده بود.