جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

افتتاح ساختمان مرکز کارشناسان ‌رسمی قوه‌قضاییه ‌کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ساختمان مرکز کارشناسان ‌رسمی قوه‌قضاییه ‌کرمانشاه

افتتاح ساختمان قوه قضائیه

ساختمان مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه استان کرمانشاه با حضور رییس کل دادگستری این استان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر محمدرضا عدالتخواه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم افتتاح این ساختمان با تبریک ایام اله دهه فجر، اظهارکرد: درآن زمان بی‌عدالتی در سطح جامعه بیداد می‌کرد و فساد ریشه‌دار در حد بالایی قرار گرفته بود، ولی زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، فساد در جامعه ریشه‌کن و عدالت در جامعه حکمفرما شد.

وی تصریح کرد: امروزه قضاوت کمتر به سمت اقرار شخصی یا با استفاده از گواه و یا بینه صورت می‌گیرد و بیشتر به سمت و سوی علم قاضی می‌رود که علم قاضی نیز زمینه و مبنای اصلی آن در بسیاری از موارد نظر کارشناسی است.

عدالت‌خواه با اشاره به اینکه اگر بخواهیم قضاوت عادلانه و مترقی داشته باشیم باید کارشناس خوب، خبره و دقیقی داشته باشیم، گفت: تکلیف سنگینی بر عهده کارشناسان است.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه اعلام کرد: کارشناسان باید روز به روز بر تخصص و تقوایشان افزوده شود به این دلیل که جامعه امانتی را دست آنان سپرده که این امانت باید به درستی پاسداشت شود و برای حفظ این امانت باید تخصص خود را به روز کرده و بر اطلاعات گذشته اکتفا نکنند.

عدالت‌خواه خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌هایی که کارشناسان با آن روبرو هستند بحث لابی‌گری است که بعضی از افراد سعی دارند خارج از مداری که ترسیم شده برای کار به آنها مراجعه کنند که کارشناسان موظفند بدون در نظر گرفتن حواشی نظر خود را به طور صزیح و سریع اعلام کنند.

وی در پایان در خصوص شأن کارشناسان گفت: شأن کارشناسی، شأنی شبیه شأن قضاوت و وکالت است، یعنی کارشناسان افرادی هستند که رفتار و کردار آنها زیر ذره‌بین است و مردم آن‌ها را رصد و ارزیابی می‌کنند.