رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

افتتاح نخستین کمیسیون تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت در جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح نخستین کمیسیون تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت در جوانرود

افتتاح نخستین کمیسیون تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت درجوانرود

نخستین کمیسیون تشخیص نوع و تعیین شدت معلیولیت با حضور معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمانشاه در شهرستان جوانرود آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمانشاه در این مورد، گفت: کمیسیون (ICF) یا تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت با هدف شناسایی انواع معلولیت در افراد و مشخص کردن میزان و درجه معلولین از نظر شدت فعالیت دارد.

مرتضی کوهی با اشاره به اهمیت کمیسیون آی.سی.اف یا تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت، افزود: تمام خدماتی که سازمان بهزیستی به معلولین و افراد تحت حمایت ارائه می شود، باید بر اساس شناسایی و نظر کمیسیون آی.سی.اف باشد.
وی تصریح کرد: هم اکنون این کمیسیون در شهرستان های کرمانشاه ،اسلام آبادغرب ،صحنه و جوانرود فعال هستند و در صورت آماده بودن بستر، در سایر شهرستانهای استان کرمانشاه نیز راه اندازی می شود.
کوهی اظهار کرد: در حال حاضر 32 هزار معلول در استان کرمانشاه تحت حمایت های مستمر و غیرمستمر بهزیستی هستند که از این تعداد، 9 هزار نفر از خدمات مستمر بهره مند می باشند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان جوانرود نیز با با اشاره به مزایای راه اندازی کمیسیون آی.سی.اف برای معلولان این شهرستان، گفت: با راه اندازی این کمیسیون بسیاری از مشکلات معلولان از جمله جلوگیری از رفتن معلولان به کمسیون پزشکی استان و کاهش هزینه ایاب و ذهاب و دیگر مشکلات معلولان حل می شود.
محمد فرزین افزود: یکهزار و 150 معلول تحت حمایت بهزیستی این شهرستان هستند که از این تعداد، 650 معلول از خدمات مستمری بهره مند می باشند.
شهرستان جوانرود با 74 هزار نفر جمعیت در 86 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.