سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

افتتاح پایگاه بسیج«شهدای مدافع حرم»کتابخانه های عمومی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح پایگاه بسیج«شهدای مدافع حرم»کتابخانه های عمومی کرمانشاه

افتتاح پایگاه بسیج«شهدای مدافع حرم»کتابخانه های عمومی کرمانشاه

همزمان با هفته بسیج مقاومت بسیج«شهدای مدافع حرم»اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم افتتاح پایگاه مقاومت بسیج «شهدای مدافع حرم» اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه امروز شنبه با حضور فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه، رئیس امور فرهنگی شورای شهر کرمانشاه، رئیس بسیج کارمندان و تعدادی از کتابداران و مدیران کتابخانه های عمومی در محل کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: پایگاه مقاومت بسیج کتابخانه های عمومی با حمایت ویژه سپاه و بسیج فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: کتابخانه ها با برخورداری از نیروهای متدین و همچنین داشتن یک محیط فرهنگی ضرورت تشکیل پایگاه مقاومت بسیج در آن احساس می شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیج برنامه های مناسبی برای ادارات دارد، گفت:امیدواریم تشکیل این پایگاه فرصتی برای قرارگرفتن در مسیر ارزش های انقلابی باشد.

سرهنگ جهانگیر کریمی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: بسیج اداره و یا یک تشکیلات نیست، بلکه در نظام ما یک تفکر است.

وی گستره فعالیت های بسیج را در برگیرنده تمام شئونات جامعه دانست و ابراز کرد: بسیج به عنوان یک شجره طیبه از سوی امام راحل پایه گذاری شد و نیرویی است که توانایی مقابله با ترفندهای دشمنان را دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه تصریح کرد: امام راحل بر اساس یک افق دید بلند در انقلابی که برگرفته از عاشورای حسینی بود، دستور تشکیل بسیج این لشکر مخلص خدا را دادند.

سرهنگ کریمی یادآور شد: بسیج نیروی پیشبردی، راهبردی و استراتژیک انقلاب اسلامی است و در کارنامه بسیج می توان حل مشکلات سخت را که از عهده نهادی دیگر خارج است، مشاهده کرد.

این مقام مسئول، حفظ و حراست از ارزش های دین و انقلاب را از مهمترین وظایف بسیج عنوان کرد و گفت: در مجموعه کتابخانه ها قبل از این پایگاه مقاومت بسیج نبود، اما بزرگانی در این نهاد فعالیت داشته و دارند که داری روحیه و تفکر بسیجی هستند.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از بخش های ادارات وظیفه خاصب بر عهده دارند و وظیفه فعالان بسیجی نیز ایجاد روشنگری در امورات است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه اضافه کرد: درکارنامه درخشان بسیج همین بس که رهبری فرمودند سپاه و بسیج از همان ابتدای انقلاب تاکنون انحراف نداشته اند.