جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح ۱۱۳ پروژه کشاورزی با اشتغالزایی قریب به ۱۰۰۰نفر درکرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ۱۱۳ پروژه کشاورزی با اشتغالزایی قریب به ۱۰۰۰نفر درکرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در طول دهه مبارک فجر ۱۱۳ پروژه بخش کشاورزی در استان کرمانشاه با اعتبار بیش از ۴۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۴۲ نفر افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو شهبازی امروز شنبه در دیدار مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و کارآفرینان و کشاورزان استان با آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: در طول دهه مبارک فجر ۱۱۳ پروژه بخش کشاورزی در شهرستان‌های مختلف استان با اعتباری بیش از ۴۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۴۲ نفر در دستور کار افتتاح داریم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: از مجموع ۱۱۳ پروژه مذکور، تعداد ۹۷ پوژه مربوط به بخش آب و خاک است.

شهبازی بیان کرد: در سال گذشته ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولیدات کشاورزی در استان داشتیم امسال این مقدار به ۴.۶ میلیون تن رسید که عملکرد بسیارخوبی داشتیم.

وی گفت: استان کرمانشاه در تولید گندم رتبه پنجم کشور و در تولید جو و حبوبات رتبه اول کشوری را داراست و ۹۴ هزار تن تولیدات حبوبات وعمدتا نخود داشتیم. شهبازی بیان کرد: توسعه کشت نخود به به شکل پاییزه در سطح ۷۷۰۰ هکتار از اراضی ما اختصاص یافته و در سال های آینده این سطح را توسعه خواهیم داد.

وی در خصوص وابستگی به واردات دانه های روغنی نیز گفت: کل تولید ما قبلا ۲۲۴۰ تن بود اما امسال ۴۸۹۰ هکتار تولید و ۵ برابر سال گذشته توسعه کشت دانه های روغنی داشتیم. شهبازی اضافه کرد: برای جلوگیری از واردات روغن آنچه حائر اهمیت است دانه های روغنی آفتاب گردان است و خوشبختانه در استان توانستیم به تولید ۱۱۲ تن دانه های روغنی برسیم.