رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

افتتاح 15 مدرسه با 120 کلاس در روز بازگشایی مدارس - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 15 مدرسه با 120 کلاس در روز بازگشایی مدارس

افتتاح 15 مدرسه با 120 کلاس در روز بازگشایی مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از افتتاح 15 مدرسه با 120 کلاس درس در روز بازگشایی مدارس خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سلیمان محبی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که امروز(24 شهریور) با حضور قائم مقام وزیر کشور و در محل سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: آموزش و پرورش زیربنای توسعه هر کشوری است و اگر قرار باشد کشوری توسعه یابد، باید بیش از هرچیز به آموزش و پرورش بها دهد.

وی ادامه داد: امسال در روز بازگشایی مدارس که سوم مهر ماه است، 325 هزار دانش آموز کرمانشاهی به مدرسه می روند و 28 هزار معلم نیز آنها را آموزش خواهند داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امسال زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور استاندار کرمانشاه در یکی از مدارس جدید الاحداث استان به صدا درخواهد آمد و در قالب برنامه‌ای از طریق ویدئو کنفرانس که رییس جمهور حضور خواهند داشت، 15 مدرسه با 120 کلاس درس در استان افتتاح خواهد شد.

محبی تصریح کرد: هم اکنون در سطح استان کرمانشاه 4600 مدرسه داریم که برای تامین و نگهداری آنها به کمک تمامی دستگاه های اجرایی و حتی والدین دانش آموزان نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: در طول سه سال اخیر در تمامی شاخص ها آموزش و پرورش استان حرکتی رو به رشد داشته که از جمله آنها می توان به افزایش تعداد پژوهشگاه های دانش آموزی از یک مورد به 12 مورد، افزایش دارالقرآن های مدارس از سه مورد به 20 مورد و ... اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پایان از فرمانداران و بخشداران استان خواست تا در روز بازگشایی مدارس در یکی از مدارس حوزه محل خدمت خود حضور یابند.