جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افتتاح 15 پروژه آموزشی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 15 پروژه آموزشی در کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از افتتاح ۱۵ پروژه آموزشی در استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی پیش از ظهر امروز شنبه در مراسم نمادین آغاز مهر تحصیلی در دبیرستان دخترانه مائده شهر کرمانشاه، از رشد چهار پله ای متوسط معدل دانش آموزان در استان نسبت به دو سال گذشته خبر داد و گفت: از این نظر کرمانشاه از جایگاه بیست و ششم به جایگاه بیست و دوم کشوری رسید.

وی میانگین معدل کشوری دانش آموزان را ۱۲.۵ اعلام کرد و افزود: میانگین معدل دانش آموزان در استان از میزان کشوری نیز پایین تر و ۱۱ و نیم است که باید ارتقا یابد. استاندار کرمانشاه پیشرفت تحصیلی را مستلزم تلاش بیشتر دانش آموزان و شناسایی مجموعه ای از شاخص ها و مقایسه بر اساس این شاخص ها عنوان کرد.

رازانی در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح ۱۵ پروژه آموزشی در استان طی سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر ۹۹ درصد دانش آموزان ابتدایی تح پوشش هستند که این نشان دهنده این است امکان تحصیل در دور افتاده ترین نقاط نیز فراهم شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سطح کشور و استان با وجود برخورداری از امکانات و سرمایه های فکری، فرهنگی و انسانی از جایگاه مناسبی از نظر شاخصهای تحصیلی و آموزشی برخوردار نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه خانواده های دانش آموزان باید موضوع پیشرفت تحصیلی را جدی بگیرند افزود: پیشرفت افراد در دست خود آنان است همچنین برای رسیدن به موفقیت راه های زیادی وجود ندارد بلکه مسیر موفقیت مسیری مشخص است.

رازانی خواستار کوشش و بلندهمتی دانش آموزان شد و خاطرنشان کرد: امسال آغاز سال تحصیلی جدید با آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن مقارن شده است که هر پنج سال یکبار انجام می شود.