رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

افزایش آمار طلاق در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش آمار طلاق در کرمانشاه

افزایش آمار طلاق درکرمانشاه

در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان کرمانشاه نسبت به افزایش آمار طلاق در این استان هشدار داده شد

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی که با موضوع بررسی معضل طلاق برگزار شد، اظهار داشت: طلاق از معضلات ۵ گانه در کشور و استان کرمانشاه است.

حسین باباجانی بیان کرد: با شروع به کار دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به بحث موضوعات اجتماعی مبذول شد و مطالعات دقیقی صورت گرفت و به حضور مقام معظم رهبری ارائه شد. وی توجه جدی به معضلات اجتماعی را تاکید مقام معظم رهبری دانست و گفت: کرمانشاه یکی از ۶ استان درگیر معضلات اجتماعی در کشور به میزان زیاد است و در این رابطه گزارشی تهیه و به حضور مقام معظم رهبری ارائه گردید.

باباجانی طلاق را از مسائل اجتماعی اولویت‌دار دانست و تصریح کرد: «طرح ملی کاهش طلاق و افزایش تحکیم خانواده» در مرکز تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی همچنین به ابلاغ شرح وظایف «طرح ملی کاهش طلاق و افزایش تحکیم» خانواده به دستگاه‌های استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ۳ جلسه کارشناسی در این زمینه برگزار شده است.

امیری، معاون دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: طلاق از آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار است و شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی بحث طلاق در کشور است که برای این مسئله سندی تعریف و شرح وظایف وزارتخانه‌ها در بحث طلاق ارائه شده است.

رشد طلاق در استان کرمانشاه در سه ماهه امسال ۰۱.۱۴ است وی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در استان کرمانشاه طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴ گفت: در سال ۹۲ تعداد ۲۲ هزار و ۶۸۳ واقعه ازدواج و ۵ هزار و ۲۴ واقعه طلاق در استان رخ داده است.

امیری بیان کرد: در سال ۹۳ تعداد ۲۱ هزار و ۷۹۱ واقعه ازدواج و ۵ هزار و ۲۹۴ واقعه طلاق در استان ثبت شد همچنین در سال گذشته ۲۰ هزار و ۲۷۸ واقعه ازدواج و ۵ هزار و ۲۴۹ واقعه طلاق در استان رخ داده است. وی همچنین از وقوع ۱۱ هزار و ۲۲۴ واقعه ازدواج در استان کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۲ هزار و ۶۹۵ واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

امیری با اشاره به روند نزولی ازدواج و سیر صعودی طلاق در استان گفت: در سال گذشته تعداد ۶۸۵ هزار و ۳۵۲ واقعه ازدواج و ۱۶۳ هزار و ۷۶۵ واقعه طلاق ثبت شده است.

وی اظهار داشت: آمار بیانگر این است که در سال گذشته از هر ۳.۹ ازدواج در استان کرمانشاه یک مورد به طلاق انجامیده و به عبارت دیگر ۲۵ درصد ازدواج‌های صورت گرفته منجر به طلاق شد.

امیری افزود: از هر ۱۰۰ ازدواج در استان کرمانشاه ۲۵ مورد به طلاق انجامیده و به عبارتی یک چهارم ازدواج‌ها منجر به طلاق شده است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه جایگاه نهم کشور در آمار طلاق را دارد، گفت: وضعیت مناسبی از نظر آمار طلاق در کشور نداریم و رشد طلاق در استان در سه ماهه امسال ۰۱.۱۴ است.