سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

افزایش تخت‌های بیمارستانی اولویت وزارت‌بهداشت - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش تخت‌های بیمارستانی اولویت وزارت‌بهداشت

افزایش تخت‌های بیمارستانی اولویت وزارت‌بهداشت است

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها افزایش تخت‌های بیمارستانی را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت و درمان عنوان کرد.
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سید حسن امامی رضوی دیروز با حضور در نشست شورای سیاست‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طرح تحول نظام سلامت را یک طرح بزرگ در کشور دانست و اظهار کرد: قطعا اجرای این طرح بزرگ و پیشبرد آن همت و همکاری تمامی بخش‌های مربوطه کشور را می‌طلبد.  
 
امامی رضوی تصریح کرد: در حال حاضر این طرح بطور سیستماتیک در کشور به پیش می‌رود و قطعا مشکلات و موانع مطرح شده در زمینه اجرای آن در دانشگاه‌های علوم پزشکی به وزارت بهداشت و درمان، جهت رفع و حل و فصل آن منتقل خواهد شد.  
 
وی با اینکه این طرح تحول اساسی و مثبتی را در زمینه سلامت کشور ایجاد کرده است، گفت: همه بخش‌ها باید با یکدیگر همکاری کرده تا بتوان این طرح را به اهداف بزرگ مدنظر آن برسانیم.  
 
امامی رضوی با اشاره به صحبت‌های مطرح شده در خصوص کمبود تخت‌های بیمارستانی، اظهار کرد: قطعا افزایش تخت‌های بیمارستانی یکی از اولویت‌های جدی وزارت بهداشت و درمان است که با جدیت آن را پیگیری می‌کنیم.
 
 دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، نیز در این نشست با اشاره به بازدید قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها از روند اجرای طرح پرونده سلامت الکترونیک در شهرستان پاوه اظهار کرد: خوشبختانه طرح پرونده سلامت الکترونیکک با روند خوبی در این شهرستان در حال اجراست.  
 
وی ابراز امیدواری کرد این بازدید زمینه‌ای برای بازدید سایر مسئولین وزارت بهداشت و درمان باشد و حمایت‌های جدی مسئولین وزارت بهداشت را از طرح پرونده سلامت الکترونیک به خود جلب کند.  
 
کریم از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده‌ای نزدیک به استان خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم این سفر زمینه ساز مناسبی برای سفر وزیر بهداشت به استان باشد تا بتوانیم در آن سفر مشکلات را به نحو مناسبی انعکاس داده و راهکارهای حل آن را دریافت کنیم.