سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

افزایش رشته‌های کارشناسی دانشکده سما کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش رشته‌های کارشناسی دانشکده سما کرمانشاه

افزایش رشته‌های کارشناسی دانشکده سماکرمانشاه

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما کرمانشاه از افزایش ۳۸ درصدی دانشجو در این مرکز در سال تحصیلی۹۳ نسبت به ۹۲خبر داد و گفت: ۳رشته کارشناسی از سال تحصیلی آینده به رشته های این دانشکده اضافه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صید محمدی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار و اشاره به وظایف خبرنگاران گفت: امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، جریان گردش اطلاعات و اخبار با آزادی صورت می گیرد، لذا خبرنگاران باید با توجه به این آزادی در راستای انعکاس دقیق و صحیح اخبار بکوشند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امام راحل بنیانگذار این دانشگاه بودند و هم اکنون و با تلاش های آیت الله هاشمی به یک قطب علمی تبدیل شده است.

وی از تحصیل حدود ۲۴ هزار دانشجو در واحد کرمانشاه این دانشگاه خبرداد و گفت: این واحد یکی از کیفی ترین مراکز آموزشی در استان است و دکتر قنبری(ریاست دانشگاه)، تمام تلاشش را برای ارتقا کیفیت هر چه بیشتر آن به کار گرفته است.

صید محمدی، اشاره ای نیز به فعالیت های مرکز آموزشی فرهنگی سما و دانشکده های سما در استان داشت و از رشد حدود ۳۸ درصدی تعداد دانشجویان در دانشکده سما کرمانشاه طی سال تحصیلی ۹۳ نسبت به سال تحصیلی ۹۲ خبرداد.

وی تصریح کرد: در این مدت یک هزار و ۴۰۰ دانشجو به  دانشجویان این مرکز اضافه شده که در تاریخ سما بی سابقه است.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما، استان کرمانشاه، به حمایت های ریاست دانشگاه آزاد از توسعه مرکز سما اشاره کرد و گفت: هم اکنون تمام رشته های فنی در مقطع کاردانی به مرکز سما واگذار شده و قرار است سه رشته کارشناسی حسابداری، معماری و تربیت بدنی نیز به این مرکز سپرده شود.

وی از احیای مجدد رشته کاردانی دامپزشکی در مرکز سما که پیش از این غیرفعال شده بود خبرداد.

صید محمدی، هم چنین به موفقیت های دانشجویان سما در عرصه های ورزشی و مسابقات بین دانشکده های دانشگاه آزاد استان و مسابقات مراکز سما و دانشگاه  های آزاد غرب کشور اشاره کرد و گفت: از آن جمله می توان به کسب رتبه اول بسکتبال دختران در استان و غرب کشور، رتبه اول کاراته پسران در مسابقات غرب کشور، رتبه اول وزنه برداری در دانشگاه های استان و رتبه دوم تنیس در بین دانشگاه های آزاد استان و غرب کشور اشاره کرد.

وی هم چنین به فعالیت های سما در حوزه های فرهنگی نیز اشاره ای داشت و از برگزاری نشست های مشاوره ای، برگزاری مراسمات متناسب با اعیاد و وفات ائمه، برگزاری مراسمات ملی و مذهبی و... و. توسط این مرکز در بین مراکز آموزشی و دانشگاهی سما خبرداد.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما، استان کرمانشاه، از موفقیت های کارکنان و دانشجویان مراکز سما در زمینه های پژوهشی نیز خبرداد و گفت: در زمینه پژوهش از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۲۰ کارگاه و دوره کوتاه مدت شامل ۱۴ دوره برای دانشجویان و ۶ دوره برای کارکنان و اعضای هیئت علمی در این مرکز برگزار شده است.

وی از شرکت ۴۵ مقاله  ISI اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های سما در همایش های ملی و بین المللی خبرداد و گفت: به لحاظ تعداد و مقام مرکز سما استان کرمانشاه جایگاه دوم کشور را دارد.

صید محمدی هم چنین از وجود ۵ تیم دانشجویی در زمینه های رباتیک، مکانیک خودرو، الکتروتکنیک، کامپیوتر معماری خبرداد.

وی تصریح کرد: بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری بر حرکت به سمت پژوهش های دانش بنیان، این مهم در اولویت ما و روسای دانشگاه آزاد و مرکز سما است.

وی همچنین به بخشی از فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این مرکز نیز اشاره کرد و از موافقت برای پرداخت ۳۳۰ فقره وام قرض الحسنه از ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال به دانشجویان این دانشگاه خبرداد که به عاملیت بانک ملی پرداخت می شود.