جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

افزایش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه

افزایش ورود پرندگان مهاجربه کرمانشاه

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که ورود پرندگان مهاجر به استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

غلامحسین کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: اکنون ماموران اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در 22 سایت در حال آمارگیری از پرندگان مهاجر هستند.

وی افزود: این پرندگان که شامل پرندگان آبزی و کنارآبزی می شوند، در کنار تالاب ها و رودخانه های استان به زمستان گذرانی می پردازند.

به گفته مدیرکل اداره محیط زیست استان کرمانشاه، پرندگان مهاجر تا زمانی که دمای هوا به صورت محسوس کاهش پیدا نکند در استان کرمانشاه حضور خواهند داشت.

کاظمی با بیان اینکه سال گذشته تعداد پرندگان مهاجری که وارد استان شدند، ٢٠ درصد افزایش پیدا کرد، گفت: افزایش بارش ها و بالا آمدن سطح آب سراب ها دلیل افزایش ورود پرندگان به استان بود.

وی افزود: اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه همچون سال های گذشته با فراهم کردن محیط حضور پرندگان مهاجر و دانه پاشی برنامه های حمایتی خود از پرندگان مهاجر را اجرا می کند.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه عنوان کرد: در راستای حمایت از پرندگان مهاجر از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز استفاده خواهیم کرد.

کاظمی از مردم خواست که از غذا دادن به پرندگان مهاجر خودداری کنند زیرا اگر غذا دهی به پرندگان مهاجر زیرنظر کارشناسان نباشد می تواند به مرگ و میر آنها منجر شود.

استان کرمانشاه علاوه بر تالاب هشیلان دارای ده ها رودخانه و سراب پرآب است که محیطی مناسب را برای پرندگان مهاجر فراهم کرده است.