سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 14 درصدی ورود گردشگران به کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 14 درصدی ورود گردشگران به کرمانشاه

افزایش 14 درصدی ورود گردشگران به کرمانشاه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از افزایش 14 درصدی ورود گردشگر به استان در شش ماه نخست امسال خبر داد.

علیرضا مرادی بیستونی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: در مدت شش ماهه نخست امسال مجموعا حدود 690 هزار نفر گردشگر وارد استان شده و از جاذبه‌های تاریخی توریستی این استان بازدید کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این آمار به غیر از میزان گردشگران ورودی به استان در ایام نوروز است. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 14 درصدی را نشان می دهد.

مرادی بیستونی تصریح کرد: مجموعه تاریخی فرهنگی تاق‌بستان بیشترین بازدید کننده را در میان سایت های تاریحی توریستی استان در این مدت داشته است.

وی افزود: بعد از مجموعه تاق بستان، مجموعه ثبت جهانی شده بیستون، غار قوری قلعه، سراب روانسر و معبد آناهیتا در رتبه های بعدی جذب گردشگران قرار گرفته‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: امسال همچنین شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به استان بوده‌ایم که غالبا از طریق خطوط هوایی ترکیش ایرلاین و فرودگاه کرمانشاه وارد کشور شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شمار قابل توجهی از گردشگران خارجی نیز از طریق مرزهای رسمی استان وارد کشور شده‌اند.

مرادی بیستونی افزود: استان کرمانشاه با دارابودن بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده که بیش از 2200 مورد آن ثبت ملی شده و یک اثر بی بدیل به نام کتیبه داریوش در بیستون که ثبت جهانی هم شده، جایگاه ویژه‌ای در جذب گردشگران داخلی و خارجی به کشور دارد.