جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

افزایش 60 درصدی میزان خرید گندم از کشاورزان استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 60 درصدی میزان خرید گندم از کشاورزان استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید 730 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی تا پایان روز 25 مرداد خبر داد و گفت: این مقدار خرید در مقایسه با سال گذشته حدود 60 درصد رشد داشته است.

حمید بساطی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قیمت خرید گندم از کشاورزان متفاوت می باشد به گونه ای که حداقل قیمتی که گندم از کشاورزان خریداری می شود 12 هزار و 100 ریال و حداکثر آن نیز 12 هزار و 700 ریال می باشد.

وی همچنین در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان گفت: تاکنون یک هزار و 580 میلیارد ریال از مطالبات آن ها پرداخت شده و حدود هفت هزار و 500 میلیارد ریال دیگر باقی مانده است.

بساطی ادامه داد: تاخیر در پرداخت مطالبات گاهی اوقات ممکن است ایجاد شود اما کشاورزان مطمئن باشند که تمامی مطالبات آن ها در آینده نزدیک پرداخت و به هیچ عنوان حقی از آن ها تضییع نمی شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه و با بیان اینکه کار خرید گندم از کشاورزان تا پایان شهریور ادامه می یابد، افزود: اکنون خرید کمتر از گذشته شده و به روزی دو تا سه تن در روز رسیده است چرا که اکثر کشاورزان گندم های خود را برداشت کرده و تحویل داده اند.

وی تصریح کرد: در سال جاری 414 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان زیرکشت گندم رفتند که 97 هزار هکتار از این مقدار زیرکشت گندم آبی و 317 هزار هکتار نیز زیرکشت گندم دیم رفته بود.

بساطی با بیان اینکه ظرفیت سیلوهای بخش دولتی استان به 300 هزار تن و ظرفیت سیلوهای بخش خصوصی نیز به 900 هزار تن می رسد خاطرنشان کرد: در مجموع یک میلیون و 200 هزار تن در هردو بخش ظرفیت ذخیره گندم داریم.

وی در پایان گفت: هم اکنون یک میلیون و 56 هزار تن ذخیره گندم وجود دارد که 724 هزار تن آن متعلق به امسال و حدود 280 هزار تن نیز از سال گذشته باقی مانده است.