سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اقامه نماز مانع رشد آسیب‌های اجتماعی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز مانع رشد آسیب‌های اجتماعی می‌شود

اقامه نماز مانع رشد آسیب‌های اجتماعی میشود

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: اگر نماز هر انسانی تقویت شود بزرگ‌ترین تهاجمات نیز نمی‌تواند بر آن اثر کند و اقامه نماز هیچ گاه اجازه رشد آسیب های اجتماعی را نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود مظفر امروز پنجشنبه در نشست خانواده مطهر که در کرمانشاه برگزار شد، سازمان بهزیستی را پر خیر و برکت ترین نهاد در خدمات رسانی به تمام افشار جامعه دانست و اظهار داشت: بهزیستی در بخش های آموزشی که بعضی دستگاه ها کوتاهی می کنند به عنوان سازمانی مداخله گر وارد میدان می شود و نقش تربیتی مهمی در مهدهای کودک دارد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور افزود: سازمان بهزیستی در زمینه برطرف کردن آسیب اجتماعی نیز به خوبی ورود پیدا کرده و به همین دلیل قصد ما در ستاد اقامه نماز ترویج فرهنگ نماز در بین جامعه هدف این سازمان گسترده است. دکتر مظفر افزود: خداوند در آیات قرآن کریم می فرماید که اگر نماز هر انسانی تقویت شود بزرگترین تهاجمات نیز نمی تواند بر آن اثر کند و اقامه نماز هیچ گاه اجازه رشد آسیب های اجتماعی را نمی دهد.

وی بیان کرد: سازمان بهزیستی می تواند برای جامعه هدف خود احکام مربوط به نماز را جمع آوری کند و در بحث های مشاوره ایی که ارائه می دهد راهکارهای حفظ دین از طریق نماز را عنوان کند. دکتر مظفر گفت: مطالعه کتاب های احکام توسط خانواده های تحت پوشش بهزیستی و ترویج فرهنگ نماز در بین جامعه هدف راهکاری سازنده برای پاشنایی با آموزه های دینی است.

وی خطاب به مسئولان گفت: مسئولان باید عامل باشند و در برنامه ها و جلسات زمان نماز را مد نظر بگیرند و مربیان مهدهای کودک می توانند با برگزاری دوره آموزشی در خصوص نماز با ستاد اقامه نماز همکاری کنند و با همکاری بهزیستی ستاد اقامه نماز، کتاب آموزشی نماز را تهیه کرده و کودکان زیر ۷ سال می توانند در کنار بازی های کودکانه خود با آموزه های دینی آشنا شوند.