جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

آماده‌باش 120 آتش‌نشان کرمانشاهی برای چهارشنبه آخرسال - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش 120 آتش‌نشان کرمانشاهی برای چهارشنبه آخرسال

آماده باش آتش نشانی

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از آماده‌باش 120 آتش‌نشان برای مراسم چهارشنبه‌ آخرسال خبر داد.

حجت‌الله جهانبخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌کرمانشاه، با اشاره به وقوع 18 مورد حادثه آتش‌سوزی در شب چهارشنبه‌سوری سال گذشته، اظهار کرد: از این تعداد سه مورد مربوط به آتش‌سوزی منزل به علت انباشت مواد محترقه بود.

جهانبخشی تصریح کرد: سایر موارد نیز مربوط به آتش‌زدن موادی مانند درخت و لاستیک بوده که خوشبختانه این حوادث در مجموع فوتی در برنداشته است.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از مجروح‌شدن سه آتش‌نشان و سه شهروند در حوادث چهارشنبه‌سوری سال‌گذشته شهر کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه طی مراسم این شب پنج دستگاه خودرو آتش‌نشانی بر اثر اصابت موادمحترقه به میزان 10 میلیون تومان خسارت دیدند.

جهانبخشی در ادامه با اشاره به نزدیکی شب چهارشنبه‌سوری امسال اظهار کرد: برای مراسم این شب 9 ایستگاه آتش‌نشانی در سطح‌شهر از صبح روزسه‌شنبه به حالت آماده‌باش درخواهند آمد.

وی تصریح کرد: همچنین در این شب علاوه بر 120 آتش‌نشان از توان نیروهای ستادی آتش‌نشانی کرمانشاه استفاده می‌شود تا بتوان به بهترین نحو سلامت مردم را تامین کرد.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه اظهار کرد: همچنین 30 دستگاه خودروی آتش‌نشانی نیز برای مراسم این شب به حالت آماده باش درخواهند آمد.

جهانبخشی با اشاره به موارد آتش‌سوزی منازل در اثر انباشت موادمحترقه، از همه افراد خواست تا بطور جد از انباشت این مواد خطرناک در منزل خودداری کرده و از والدین نیز خواست تا بیش از پیش مراقب فرزندان و رفتارهای آنها در روزهای مانده به چهارشنبه آخرسال باشند.

وی همچنین توصیه کرد: افراد در این شب به طور جد از پرتاب موادمحترقه به سمت دیوار منازل و یا یکدیگر خودداری کنند.

جهانبخشی با هشدار در خصوص پریدن از روی آتش‌های با شعله‌وری بالا، توصیه کرد افراد از پریدن بر روی آتش با لباس‌های بلند اجتناب کنند.