رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

آماده باش 10 روزه فوریت های پزشکی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده باش 10 روزه فوریت های پزشکی کرمانشاه

آماده باش 10 روزه فوریت های پزشکی کرمانشاه

معاون عملیات مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد که این مرکز از امروز به مدت 10 روز برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در حالت آماده باش است.

فریدون صادقی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس تصمیم استانداری کرمانشاه مسئولیت کمیته بهداشت و درمان زائران اربعین حسینی در استان به فوریت های پزشکی واگذار شده است.

وی اضافه کرد: تمامی تیم های فوریت های پزشکی و بیمارستان های مسیر تردد زائران تا دهم آذر ماه برای خدمات دهی در آماده باش کامل هستند.
معاون عملیات فوریت های پزشکی کرمانشاه اعلام کرد که تعداد تیم های ثابت و سیار نظارت بهداشتی در سطح استان برای نظارت بر اماکن توزیع غذا زائران افزایش پیدا کرده است.
صادقی با بیان اینکه 16 نقطه تجمع و حادثه خیز استان کرمانشاه که در مسیر زائران اربعین حسینی است شناسایی شده اند گفت: به غیر از شهر کرمانشاه 16 دستگاه آمبولانس در نقاط حادثه خیر استان نیز مستقر شده اند و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در بخش حمیل از توابع شهرستان اسلام آبادغرب برای خدمات دهی مستقر است.
وی با اشاره به همکاری فوریت های پزشکی و هلال احمر اظهار داشت: هماهنگی های لازم با 9 پایگاه هلال احمر نیز انجام شده است تا در زمان بروز حادثه از توان آنها نیز استفاده شود.
معاون عملیات فوریت های پزشکی استان کرمانشاه همچنین اعلام کرد که داروهای لازم در اختیار مراکز درمانی استان قرار گرفته و بخشی از نیازهای دارویی مرز مهران و شلمچه نیز توسط فوریت های پزشکی استان کرمانشاه تامین شده است.
صادقی ادامه داد: علاوه بر ارسال دارو سه دستگاه آمبولانس استان کرمانشاه نیز برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی به مرز مهران اعزام شده است.
وی همچنین اعلام کرد که هماهنگی های لازم با هوانیروز کرمانشاه نیز انجام شده تا در صورت نیاز برای انتقال مجروحین از بالگرد استفاده شود.