سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آماده باش 90 آتش‌نشان کرمانشاهی در شب چهارشنبه‌ آخرسال - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده باش 90 آتش‌نشان کرمانشاهی در شب چهارشنبه‌ آخرسال

آماده باش 90 آتش‌نشان کرمانشاهی در شب چهارشنبه‌ آخر سال

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه از آماده باش 90 آتش‌نشان در شب چهارشنبه سوری خبر داد.

حجت الله جهانبخشی در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، از آماده باش 10 پایگاه ثابت و سیار آتش نشانی کرمانشاه در شب چهارشنبه سوری خبر داد.

وی تصریح کرد: 90 آتش‌نشان در این پایگاه‌ها آماده‌باش هستند و 22 دستگاه خودروی سبک و سنگین نیز در محل پایگاه‌ها مستقر است.

وی در ادامه با بیان اینکه عمده قربانیان حوادث چهارشنبه سوری نوجوانان 15 تا 23 سال هستند، از والدین خواست تا مراقبت بیشتری روی فرزندان خود داشته باشند.

وی افزود: درست است که بیشتر قربانیان حوادث این شب نوجوانان هستند، اما متاسفانه عمده حوادث خطرناک این شب را بزرگسالان تحصیل‌کرده و قشر دانشجو رقم می‌زنند.

جهانبخشی تصریح کرد: این افراد با توجه به اطلاعاتی که از مواد شیمیایی دارند، مواد خطرناک‌تری را برای ایجاد انفجار بیشتر با یکدیگر ترکیب می‌کنند که متاسفانه این کار آنها حوادث تلخی را رقم زده و می‌زند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه با بیان اینکه افرادی که وضع مالی خوبی دارند در شب چهارشنبه سوری بیش از همه در خطرند، گفت: مواد محترقه خطرناک قیمت بالایی دارند و افراد پولدار بیشتر مبادرت به خرید آنها می‌کنند و به همین علت بیشتر حوادث برای آنها رقم می‌خورد.

جهانبخشی در ادامه از مردم خواست تا از به کار بردن مواد محترقه خطرناک خودداری کرده و از وسایل آتش بازی کم خطر در این شب استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باک خودروها مثل بمب عمل می‌کند، هشدار داد: افراد بطور جد از پرتاب ترقه به سمت خودروها خودداری کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه همچنین توصیه کرد: افراد از پرتاب ترقه به سمت دیوار منازل خودداری کرده و در پای درختان آتش روشن نکنند.

جهانبخشی با بیان اینکه بیشترین موارد آتش سوزی در این شب مربوط به آتش زدن لاستیک و درخت است، توصیه کرد: افراد از آتش زدن درختان و روشن کردن آتش پای آنها خودداری کرده و بعد از اتمام مراسم نیز حتما از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه بارها صداهای انفجار موجب سقط جنین و سکته افراد کهنسال و یا بیمار شده است، از مردم خواست تا از وسایل آتش بازی بی خطر و کم صدا استفاده کنند و از افراد کهنسال و بیمار و نیز زنان باردار درخواست کرد تا در شب چهارشنبه سوری حتی المقدور از خانه بیرون نیایند.