جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

آمادگی اعزام "احمد عزیزی" به خارج از کشور را داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی اعزام "احمد عزیزی" به خارج از کشور را داریم

آمادگی اعزام "احمد عزیزی"به خارج از کشور را داریم

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از احمد عزیزی شاعر انقلابی در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه عیادت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سید عباس صالحی، امروز(22 مهر) در این دیدار از نزدیک جویای احوال و آخرین وضعیت درمانی احمد عزیزی قرار گرفت و برای شفا و سلامتی او دعا کرد.

صالحی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران احمد عزیزی را عزیز ملت ایران دانست و گفت: احمد عزیزی در سه دهه متوالی پس از انقلاب به عنوان شاعر انقلاب شناخته می‌شود و هرکس که با ادب و شعر انقلاب آشنا باشد، قطعا با آثار او نیز آشنا است.

وی افزود: همچنین احمد عزیزی به عنوان شاعر اهل بیت (ع) نیز شناخته می‌شود و آثار او در زمینه عشق و معارف اهل بیت(ع) برای اهالی ادب و هنر شناخته شده است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه قرارگیری احمد عزیزی در بستر بیماری را اتفاقی تاثر برانگیز برای تمامی اهالی ادب و فرهنگ و نیز مسئولین فرهنگی کشور عنوان کرد و افزود: در مجموع اقداماتی که برای درمان ایشان صورت گرفته هرچند با تاخیر بوده، اما سعی بر این است تا بحث درمان ایشان در کشور با روند بهتری صورت گیرد و نگرانی خانواده ایشان نیز در این زمینه رفع شود.

وی با اشاره به انجام اقدامات مناسب درمانی دربیمارستان امام رضا(ع)کرمانشاه، ازمسئولین وکادر درمانی این بیمارستان تشکر کرد و افزود: تلاش ما بر این است تا کارهای بیمه ایشان انجام شود که خوشبختانه بیمه تکمیلی این شاعر گرانقدر برقرار شده و امروز به خانواده ایشان تحویل می‌شود.

صالحی افزود: همچنین در رابطه با پیگیری بهتر وضعیت درمانی ایشان، وزیر ارشاد نامه‌ای را به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشته‌اند.

وی افزود:همچنین از وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی خواسته‌ایم تا تیمی را بفرستندونظربدهندکه آیا اقدامات درمانی خارج ازکشور برای ایشان موثر خواهد بود و در صورتی که نظر این تیم مساعد باشد ما به همراه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: احتمال مداوای ایشان در خارج از کشور باید از درصد بالایی برخوردار باشد تا کار اعزام صورت گیرد که در این صورت خانواده احمد عزیزی نیز دچار مشکل نشوند.

صالحی با اشاره به برگزاری کنگره احمد عزیزی در آبان ماه سال جاری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به طور جدی پای کار است و در حد مقدورات کمک‌های خود را جهت برگزاری این کنگره انجام داده است.

وی با بیان اینکه اگر منابع مالی بیشتر بود قطعا کنگره با شکوهتری را می‌شد برای "احمد عزیزی" برگزار کرد گفت: در حد همین منابع نیز امید ما این است که بتوانیم کنگره آبرومندانه‌ای را برای این شاعر بزرگ انقلاب برگزار کنیم.