رونق تولید ملی | جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

آمادگی ائمه شیعه و سنی برای برگزاری طرح تفسیر قرآن در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی ائمه شیعه و سنی برای برگزاری طرح تفسیر قرآن در کرمانشاه

آمادگی ائمه شیعه و سنی برای برگزاری طرح تفسیر قرآن درکرمانشاه

جلسه برنامه ریزی طرح تفسیر قرآن استان کرمانشاه برگزار شد و ائمه شیعه و سنی برای برگزاری طرح تفسیر قرآن در استان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت دهه وقف و گرامیداشت این ایام، امروز سه شنبه ائمه جماعات استان و مدیران و کارمندان اداره اوقاف در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان که در محل بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، طرح برپایی محافل تفسیر قرآن را تصویب کردند و از آمادگی خود برای اجرای طرح مذکور گفتند.

در این جلسه امام جمعه شهرستان جوانرود گفت: تفسیر برخی از آیات قرآن با گذشت زمان روشن تر و قابل درک تر می شوند.

ماموستا ملا احمد فخری، با اشاره به اینکه تفسیر قرآن کامل نشده اظهار داشت: روحانیون در این راستا باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فعال تر شوند.

وی افزود: مردم نیز باید از آن دسته صحبتها که عقل آن را نمی پذیرد و خیری برای مسلمین به دنبال ندارد بلکه آب به آسیاب دشمن زدن است بپرهیزند. امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی نیز خواستار نهادینه شدن تفسیر قرآن کریم در جامعه شد.

ماموستا ملا احمد شیخی، اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود جامع تفسیرهای سلیقه ای برخی از روحانیون از قرآن است.

وی خواستار نهادینه شدن تفسیر قرآن در جامعه شد و افزود: اجرای طرح تفسیر قرآن ضرورت جامعه است که باید پیشتر از این اجرا می شده است.

امام جمعه شهرستان صحنه گفت: برای توفیق بیشتر این طرح باید تفاهم نامه هایی میان اوقاف و ادارات استان مبنی بر امتیاز دادن به کارمندان جهت شرکت در کلاسهای تفسیر منعقد شود.

احمد زارعی، اظهار داشت: از آنجا که کارمندان ادارات از مخاطبین طرح تفسیر قران هستند انعقاد تفاهم نامه هایی به ویژه با سپاه و آموزش و پرورش جهت قائل شدن امتیاز در ارزیابی هایی که از کارکنان خود به عمل می آورند امری کارگشا است.

وی همچنین خواستار سطح بندی جلسات تفسیر شد به گونه ای که برای طلاب حوزه های علمیه کلاسهای تخصصی تر و برای عموم مردم کلاسهای عام تر برگزار شود.

امام جمعه شهرستان روانسر نیز بر اهمیت برپایی محافل تفسیر در دانشگاه ها تاکید کرد.

ملا عبداله غفوری، با بیان اینکه آگاهی از تفسیر و مفاهیم قران ضرورت دارد اظهار داشت: برپایی محافل تفسیر قران در دانشگاه مانع برخی انحرافات می شود.

امام جمعه شهرستان دالاهو نیز خواستار در اختیار قرار دادن کتب تفسیری شد و گفت: متاسفانه از این جهت در شهرستان ما کمبود وجود دارد.

حجت الاسلام محمد ضیغمیان نیز خواستار تفسیر سوره هایی از جمله حجرات، منافقین و جمعه در خطبه نخست نماز جمعه شد تا پس از طی یک دوره این سوره ها به طور کامل تفسیر شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز با تاکید بر لزوم همکاری ائمه جماعات در اجرای طرح تفسیر قران گفت: ساماندهی کلاسها، پرداخت حق التدریس اساتید و اهدای جوائز پس از اخذ آزمون های دوره ای توسط این سازمان انجام می شود.

در پایان جلسه ائمه جماعات سنی و شیعی آمادگی خود را برای برپایی محافل قرآن در سطح استان اعلام کردند.