جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آمادگی برای راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی برای راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در استان

برای راه‌اندازی داروخانه هلال احمردر استان آمادگی کامل داریم

سرپرست جمعیت هلال احمر کرمانشاه از آمادگی کامل این جمعیت برای راه اندازی داروخانه مجهز هلال احمر در استان خبر داد و افزود: در حال پیگیری اخذ مجوز این داروخانه هستیم.

کاووس محمودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ادامه داد: هلال احمر کرمانشاه نیز باید مانند سایر استان‌های کشور یک داروخانه مجهز و به روز داشته باشد که داروهای نایاب و کم‌یاب را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد.

وی با بیان اینکه این داروخانه باید با تمام شرکت‌های دارویی کشور در ارتباط باشد، اظهار کرد: داروخانه‌های هلال احمر نباید هیچ مشکلی برای تامین داروهای خاص داشته باشند.

سرپرست جمعیت هلال احمرکرمانشاه یادآور شد:متاسفانه هنوزمجوز رسمی برای داروخانه هلال احمر کرمانشاه صادر نشده و مشخص نیست چرا تاکنون این مجوز ازسوی دستگاه‌های مربوطه صادر نشده‌ است.

محمودی از پیگیری برای اخذ این مجوز خبر داد که از کانال‌های مختلف در حال انجام است و افزود: ابتدا باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجوز راه اندازی این داروخانه اخذ شود.

به گفته این مسئول در حال حاضر داروخانه هلال احمر کرمانشاه فعال است اما مجوز رسمی را ندارد و به همین دلیل برای دستیابی به برخی از داروهای خاص با مشکل مواجه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر کرمانشاه آمادگی کامل برای راه‌اندازی یک داروخانه مجهز و متناسب با نیاز استان را دارد، عنوان کرد: امیدواریم این داروخانه هرچه زودتر راه‌اندازی شود.