رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

آمادگی مرز رسمی خسروی برای بازگشت احتمالی زائران اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی مرز رسمی خسروی برای بازگشت احتمالی زائران اربعین حسینی

مرز رسمی خسروی برای بازگشت احتمالی زائران اربعین حسینی آماده است .

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه سرهنگ الماسی امروزدر پایانه خسروی با سرهنگ شاکر بکر محمود فرمانده مرزبانی منطقه خانقین عراق دیدار کرد

در این دیدار دو طرف ایرانی و عراقی اعلام کردند با توجه به حجم بالای رفت زائران از مرز مهران، این آمادگی را دارند تا پذیرای زائران برای بازگشت به کشور از مرز خسروی باشند .

به گفته ی مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین مرز رسمی و بین المللی خسروی امکانات و امادگی کامل را دارد تا درصورت اخذ تصمیم مقامات ، بازگشت بخشی از زائران اربعین حسینی از کربلای معلی از این مسیر انجام شود .

سرهنگ شاکر بکر محمود فرمانده مرزبانی خانقین مندلی عراق نیز با اشاره به همکاری و تعامل خوب مرزبانان دو کشور ونیز وجود اشتراکات فراوان فرهنگی مذهبی از افزایش مناسبات مختلف با کشورمان ابراز خرسندی کرد.

توسعه ی همکاری ها ،مبارزه با قاچاق کالا، تأمین امنیت اتباع ایرانی، روان سازی صادرات کالا ، تأمین امکانات رفاهی رانندگان ایرانی در کشور عراق، برخورد قاطع با قاچاقچیان و تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش سوزی در نوار مرزی ازدیگر موضوعهای بحث و بررسی شده در این نشست دو جانبه بود .