جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

آمادگی کرمانشاه برای برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی کرمانشاه برای برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان

آمادگی کرمانشاه برای برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان

رئیس هیئت ورزش زورخانه‌ای استان کرمانشاه از فراهم بودن شرایط برای برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان در کرمانشاه خبر داد.

سالار احمدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه‌های ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در استان اظهار داشت:

لازمه یادگیری تداوم آموزش است و بر این اساس آموزش پایه توسط مربیان و مدرسین هیئت و مرشدین در سطح زورخانه‌ها و اماکنی که بستر انجام ورزش زورخانه ای دارند به ویژه در مقطع نونهالان و نوجوانان در دستور کار قرار دارد.

مسئول کمیسیون ورزشی شورای شهر کرمانشاه و رئیس هیئت ورزش زورخانه‌ای استان از اجرای طرح استعدادیابی ورزش زورخانه‌ای در استان خبر داد و افزود: این طرح با محوریت نونهالان و نوجوانان اجرا می‌شود.

کرمانشاه مهد ورزش زورخانه‌ای است احمدزاده کرمانشاه را مهد ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی دانست و گفت: آموزش ویژه و برگزاری دوره‌های داوری و مربیگری در سطوح مختلف به میزبانی کرمانشاه را در دستور کار داریم.

وی حضور باستانی کاران در مراسمات مختلف ملی و مذهبی را از دیگر برنامه‌ها یاد کرد و افزود: برگزاری مسابقات استانی به صورت مدام و مستمر، حضور پررنگ در مسابقات ملی و فراملی و اعزام تیم‌ها با آمادگی کامل نیز در دستور کار برنامه‌های ما قرار دارد.

مسئول کمیسیون ورزشی شورای شهر کرمانشاه از انجام طرح توسعه فضاهای ورزشی استان در ورزش باستانی خبر داد و اظهار کرد: در این راستا مرمت ۳ زورخانه فردوسی، بیژن و علمدار در کرمانشاه را انجام دادیم و این برنامه ادامه می‌یابد.

حضور باستانی‌کاران استان در همایش‌های ملی و مذهبی احمدزاده از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان به میزبانی کرمانشاه خبر داد و افزود: این مسابقات نیمه اول شهریور با شرکت ورزشکارانی از کشورهای صاحب نام در ورزش پهلوانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فراهم بودن بستر میزبانی این مسابقات در کرمانشاه بیان کرد: در خصوص میزبانی مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان موافقت را گرفتیم و منتظر تایید آکادمی بین‌المللی هستیم تا پس از آن با حمایت فدراسیون و وزارت ورزش مسابقات را در سالن حضرت امام (ره) برگزار کنیم.

احمدزاده با اشاره به حضور پررنگ باستانی‌کاران و ورزشکاران زورخانه‌ای استان در مناسبت‌های خاص و گردهمایی و همایشات گفت: در همایش ۱۰۰۰ نفری باستانی‌کاران که به مناسبت سالروز عملیات غرورآ،رین مرصاد برگزار شد شاهد حضور پررنگ ورزشکاران از پهلوانی از شهرستان‌های سنقر و هرسین و... بودیم و برنامه‌هایی در اسلام آباد و قصر و کنگاور داریم.

زنگ ورزش پهلوانی در مدارس کرمانشاه به صدا در می‌آید وی گفت: امروز باید بپذیریم که ورزش پهلوانی متعلق به جمهوری اسلامی ایران و پس از آن معطوف به کرمانشاه است و لذا نشستی با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه داشتیم تا تفاهم نامه‌ای مدون شود و هر سال زنگ ورود به مدارس با زنگ ورزش زورخانه‌ای و نام مولا علی(ع) باشد.

احمدزاده افزود: کشتی پهلوانی با زورخانه عجین شده و از دیرباز کشتی پهلوانی در گودها بوده و پیگیر هستیم تا این تعامل صورت بگیرد و وزارتخانه حمایت نماید.