رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آمار مبتلایان به ایدز کرمانشاه رکوردی تلخ و وحشتناک درکشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار مبتلایان به ایدز کرمانشاه رکوردی تلخ و وحشتناک درکشور است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: ۳۶۱۰ مبتلا به ایدز در استان کرمانشاه شناسایی شده که یک رکورد تلخ و وحشتناک در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین باباجانی امروز پنجشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی استانداری کرمانشاه با تبریک دهه فجر اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال نسبت ازدواج به طلاق در استان کرمانشاه ۴.۱۶ بود و تعداد ۱۱۸۷ نفر اقدام به خودکشی داشتیم که ۵۷ نفر منجر به فوت شده همچنین آمار مبتلایان به ایدز در استان طی ۶ ماه امسال ۳۶۱۰ نفر بوده که یک رکورد تلخ و وحشتناک در کشور است.

وی آمار معتادین به مواد مخدر در استان را ۵۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: میزان بیکاری در تابستان ۲۰.۳ و تعداد ۶۰۰ نفر تکدیگر در استان داریم.

استان کرمانشاه در یک سال گذشته بین ۳ استان اول در نرخ خودکشی قرار داشته است.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه رتبه اول کشور در شناسایی و فراوانی مبتلایان به ایدز را دارد، گفت: تعداد ۴ مرکز اورژانس اجتماعی، یک مرکز اردوگاه ماده ۱۶ و تعداد ۱۲۷ مرکز متادون درمانی در استان داریم.

وی با اشاره به وجود یک مرکز نگهداری دختران فراری در استان گفت: در حوزه طلاق پیگیری لازم برای ایجاد ۹ مرکز مداخله در خانواده و شهرستان های فاقد این مرکز صورت گرفته است و برنامه استراتژیک کاهش طلاق را داریم.

باباجانی با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی پیشگیری از خودکشی در ستاد شبکه بهداشت و درمان گفت: مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای کارگاه های آموزشی در زمینه کنترل و پیشگیری از خودکشی اختصاص یافت.

وی بیان کرد: در اجرای طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و تفاهم منعقده بین وزارت کشور و دستگاه های اجرایی مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی استان اختصاص یافت.

باباجانی همچنین بیان کرد: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان مبلغ ۵ میلیارد تومان برای بسته کاهش آسیب های اجتماعی به صورت تملک دارایی جهت اجراتی برنامه های پیشنهادی شامل ایجاد سرای محله در محلات حاشیه نشین، ایجاد شلتر در این محلات، توسعه اردوگاه ماده ۱۶ و... اختصاص یافت.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۱۴ سازمان مردم نهاد در استان بیان کرد: کرمانشاه استانی مهاجر فرست است و به ازای ۱۰۰ نفر که مهاجرت می کنند ۷۹ نفر وارد می شوند.

باباجانی با بیان اینکه ۲۵ درصد ازدواج ها در استان کرمانشاه منجر به طلاق می شود، افزود: در استان کرمانشاه ۳۲۰ هزار دانش آموز، ۱۰۰ هزار دانشجو، ۲۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش و ۲۸ هزار کادر آموزشی وجود دارد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه بیان کرد: متاسفانه در استان کرمانشاه اکثراً، جوانان به اعتیاد گرایش می یابند.