سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

امحاء یک تن خوراک طیور آلوده به قارچ در جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

امحاء یک تن خوراک طیور آلوده به قارچ در جوانرود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود از امحاء یک تن خوراک طیور آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر احمد امیری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود با اعلام این خبر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر احمد امیری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود با اعلام این خبر اظهار داشت: نتایج حاصل از نمونه برداری از پس دان یک کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان جوانرود و آزمایشات مربوطه حاکی از آلودگی قارچی بالاتر از حد نرمال در خوراک مذکور بود.

وی بیان داشت: با اعلام نتایج و محرز شدن عدم سلامت محصول در مصرف خوراک طیور با اخذ مجوز قضایی با حضور در محل این کارخانه خوراک دام و طیور مقدار یک تن نمونه پس دان آلوده امحاء گردید.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود با اشاره به نظارت‌های مستمر شبکه دامپزشکی این شهرستان، افزود: در تمامی نظارت‌های دامپزشکی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور، محصول تولیدی آن‌ها پس از نمونه‌گیری تا حصول نتیجه آزمایش ضبط موقت می‌شود و در صورت عدم مشکل در نتیجه آزمایش اجازه توزیع و فروش به آن داده می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود همچنین پل ارتباطی شهروندان با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه را از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ برای دریافت، نظرات، پیشنهادات و انتقادات اعلام کرد.